Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ankara’da turizmin gelişmesi için çalışmalar yapılıyor

24 Haziran, 2011 | 14:14

Ankara’nın ‘turizm’ ve ‘yenilikçilik’ alanlarındaki potansiyelini harekete geçirecek program başladı. Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’yı dünya başkentleri arasında hak ettiği yere taşıyacak projeleri bekliyor.

Toplam bütçesi 20 milyon lira olan programa başvurular 23 Haziran 2011 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacak. Ajans tarafından verilecek destek miktarı ise proje başına 40 bin ile 350 bin lira arasında olacak. Projeler azami 12 ayda tamamlanacak.

‘Mali Destek Programları’ndan Ankara ve ilçelerinde faaliyet gösteren kamu kurum kuruluşları ile KOBİ’lerin yanı sıra sivil toplum örgütleri de faydalanabilecek. Toplam 20 Milyon TL’lik mali destek programları, “Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi” ve “Yenilikçi Uygulamalar” başlıkları altında uygulanacak. Her iki program çerçevesinde 10’ar milyon liralık destek kullandırılması ile Ankara’da ‘Turizm’ ve ‘Yenilikçilik’ alanlarında önemli projelerin desteklenmesi hedefleniyor.

‘Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı’, Bilişim ve sağlık teknolojileri alanında Ankara’nın bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet gücünü yükseltmeyi ve sürdürülebilir gelişmeyi sağlamayı amaçlıyor. Bu çerçevede, özellikle bilişim ve sağlık teknolojileri alanlarında ürün, süreç, pazarlama ve organizasyona yönelik yenilikçi uygulamalar desteklenecek.

‘Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı’, Ankara’nın turizm altyapısının geliştirilmesi, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi, ulusal ve uluslararası alanda erişilebilir ve rekabet edebilir bir turizm kenti haline gelmesini amaçlıyor. Bu amaca hizmet edecek etkin tanıtım çalışmaları, hizmet kalitesinin yükseltilmesine ve turizm faaliyetlerinin dört mevsime yayılmasına yönelik projeler program çerçevesinde desteklenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara, Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Turist, Ankara Turizm, Mali Destek Programı, Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları