Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ankara Kalesi turizme kazandırılacak / Turizm Haberleri

15 Şubat, 2011 | 18:30

Ankara Kalesi turizme kazandırılacak / Turizm Haberleri

Ankara’da turizmi yeniden canlandırmak için gerçekleştirilen toplantılar, Ankara Kalesi ile devam etti. Ankara Valisi Alaaddin Yüksel başkanlığında Divan Çukurhan Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, bürokratlardan turizm sektörünün temsilcilerine kadar 40’a yakın kişi katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda uzmanlar tarafından Ankara Kalesi’nin sorunları ve çözüm önerileri üzerinde duruldu. Ankara Kalesi’nin turizme kazandırılması ve eksikliklerinin acilen giderilmesi fikrinde birleşildi.

Toplantıda konuşan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Kalesi’nin acil olarak turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Ankara’nın turizminde kalenin önemli bir rol oynayacağını vurguladı. Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, kısa ve uzun vadede kale için yapılacak projeler için tarafların görüşlerini aldı. Ankara Kalesi’nin tarihinin altını çizen Vali Yüksel, “Dünyada geçen yıl 1 milyar insan seyahat etti ve 850 milyar dolar harcandı. Bu 1 milyarın içinde Ankara’ya neden az kişi geliyor veya kimse gelmiyor diye kimse sormaz mı? EXPO’yu, fuarları konuşmazsak Ankara’da turizm için neyi konuşacağız? Bu büyük endüstrinin içinde Ankara da yer almalı.” şeklinde konuştu.

Bu yüzyıla turizmin damga vuracağını belirten Vali Alaaddin Yüksel,  Ankara Kalesi’nin turizme kazandırılması için herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan, kale içerisinde tescilli yapıların yanı sıra tescilsiz evler de olduğunu ifade ederek, belediye olarak kale için alt ve üst yapı çalışmalara hazır olduklarını söyledi. Doğalgaz hattı konusunda tereddütleri bulunduğunu kaydeden Civan, altyapı için kurulacak galeri sisteminde doğalgazın olması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. İçkale sokak sağlıklaştırma projelerinin hazır olduğuna değinen Civan, kale bölgesinde en büyük sorunun ulaşım ve otopark olduğunu aktardı.

Ankara Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent Yahnici de Ankara Kalesi’nin açık hava müzesi haline getirilmesi ve tarihi binaların restore edilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantıya Altındağ Kaymakamı Hamza Duygun, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Aksoy, İl Kültür Turizm Müdürü Doğan Acar, ATİD Başkanı Seçim Aydın, bürokratlar ve turizmciler katıldı.Toplantı öncesinde Ankara Kalesi’ni anlatan bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Kaymakamı Hamza Duygun, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Ankara Kalesi, Ankara Kalesi toplantı, Ankara Kalesi turizm, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ATİD Başkanı Seçim Aydın, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları