Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ankara ‘da alışveriş festivali ile turizm canlanacak

04 Haziran, 2011 | 14:04

İstanbul’da düzenlenen ve yerli ve yabancı turistlerin markaları ucuza alma fırsatı yakaladığı Shoppig Fest Ankara’da da yapılacak.

18 Mart – 26 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul ‘da gerçekleştirilecek olan alışveriş festivali, 2012 yılında Ankara ‘da da düzenlenecek. Ankara turizmine büyük katkıda bulunması beklenen Alışveriş Festivali ile ilgili Ankara Ticaret Odası (ATO) çalışmalarını başlattı.

Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, Ankara’nın ticaret, kültür ve turizm hayatını canlandırmak amacıyla yapılması planlanan “Ankara Shopping Fest 2012” için ilk çalışmalar başladı.

İstanbul ‘da ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Alışveriş Festivali ‘nin Ankara ‘da da düzenlenecek olması ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin Ankara ‘ya gitmesi bekleniyor.

“Ankara Shopping Fest 2012” hakkında bilgi veren ATO Başkanı Salih Bezci, festivalin Mayıs ayında yapılmasını ve 30 gün boyunca da sürmesini planladıklarını belirtti. Alışveriş festivali İstanbul ‘a 40 gün 40 gece sloganı ile yapılmıştı. Ankara ‘da ise 30 gün süreceği bildirildi.

Festival organizasyonu, yapılanma ve sponsorlukların görüşüldüğünü belirten Bezci, “Oda meclis üyelerimizden oluşturduğumuz çalışma kurulumuz, İstanbul Fest sürecini ayrıntılarıyla inceleyecek. Kamu, özel kurum ve kuruluşlarla gerekli görüşmeleri yaparak festival planını oluşturacak. Festival için Esenboğa Havalimanında bir Tax Free bürosu kurulması için çaba harcayacak. Ankara Shopping Fest’in yurt dışı fuarlarda tanıtımının koordinasyonu da bu grup tarafından yapılacak” dedi.

Organizasyon ile Ankara’ya alışveriş, yaşam ve ticaret merkezi olma vasfı kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Salih Bezci, “Türk ve Ankara markalarımız görücüye çıkıyor. Türk markalarını, Türkiye’nin ve Ankara’nın tarihini ve kültürünü tanıtmayı amaçlıyoruz” dedi.

ANKARA TİCARETTEN, TURİZMDEN DAHA ÇOK PAY ALACAK

Sadece Ankara’nın değil, Ankara’nın ilçelerinin de turizm potansiyelini genişletmeyi ve yerel potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Bezci, “Ankara bundan böyle dünya ticaretinden ve turizminden daha fazla pay alacak. Ülke ve Ankara turizmine katkı sağlamak arzusundayız. 2012 yılında ilkini yapacağımız Alışveriş Festivali, Ankara’yı her yıl bir önceki yıldan daha fazla turist çeken bir marka şehir haline getirmekte önemli adım olacaktır” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alışveriş Festivali, Ankara Alışveriş, Ankara Alışveriş festivali, Ankara festival, Ankara Shopping Fest, Ankara Shopping Fest 2012, İstanbul Alışveriş, İstanbul Alışveriş Festivali,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Talip Eroğlu
11 Ocak, 2012

Ankara bakar İstanbul firmaları parsayı kapar

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 11th, 2012 at 15:34 Talip Eroğlu mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları