Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Anita Ekberg Trevi Çeşmesi’nde yaşatılıyor

15 Ocak, 2015 | 08:06

Geçtiğimiz hafta sonu hayatını kaybeden Anita Ekberg, La Dolce Vita filminin meşhur sahnesinin geçtiği, Roma’nın simgelerinden, tarihi Trevi Çeşmesi’nde yaşatılıyor.

NationalTurk’ün haberine göre; İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin 1960 yılında çektiği “Tatlı Hayat (La Dolce Vita)” filminin geçen pazar vefat eden İsveçli başrol oyuncusu Anita Ekberg için meşhur olduğu sahnenin çekildiği Trevi Çeşmesi’ne posteri asıldı.

Tedavi gördüğü San Raffaele di Rocca di Papa Kliniğinde geçen pazar, 83 yaşında hayatını kaybeden İsveçli aktris Ekberg için Roma kenti bir jeste imza attı.

“Tatlı Hayat” filminin en çok akılda kalan sahnesinin çekildiği dünyaca ünlü turistik mekan Trevi Çeşmesi’ne üzerinde İtalyanca “Hoşçakal Anita” yazılı, İsveçli yıldızın filmdeki sahnesinden alınmış bir fotoğrafı bulunan poster asıldı. Posterin, büyük restorasyon nedeniyle geçen Haziran’dan bu yana kapalı olan tarihi çeşmenin önyüzündeki iskeleye asıldığı görüldü.

Roma’daki protestan-lüteriyen kilisesinde bugün cenaze töreni yapılan Ekberg’in naaşı krematoryumda yakıldıktan sonra külleri, doğum yeri olan İsveç’in Malmö kentine gönderilecek.

Malmö’de 1931 yılında dünyaya gelen İsveçli oyuncunun, 1950 yılında İsveç’teki güzellik yarışmasında kazandığı birincilik beyaz perdeyle tanışmasının önünü açmıştı. 1960’a kadar 10’u aşkın filmde rol alan Ekberg, esas çıkışını ünlü İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin komedi-dram türündeki “Tatlı Hayat” filmiyle yapmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anita Ekberg, Anita Ekberg italya, Anita Ekberg roma, Anita Ekberg Trevi Çeşmesi, Federico Fellini, Federico Fellini italya, Federico Fellini roma, La Dolce Vita, La Dolce Vita filmi, Trevi Çeşmesi, Trevi Çeşmesi italya, Trevi Çeşmesi La Dolce Vita, Trevi Çeşmesi roma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları