Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Anime sevenler Japonya’daki Ghibli Müzesi’ne akın ediyor!

27 Temmuz, 2018 | 11:45

Anime sevenler Japonya'daki Ghibli Müzesi'ne akın ediyor!

Anime sevenler Japonya’daki Ghibli Müzesi’ne akın ediyor. Uzakdoğu’nun başkenti Japonya’yı gezmeye gidenlerin farklı deneyimler yaşadığı Ghibli Müzesi, hem çocuklara hem de büyükleri hitap ediyor. Ghibli Müzesi, özenle tasarlanmış sergileri, atmosferi ile etkileyici bir kafesi ve müzeye özgü kısa çizgi filmler izleyebileceğiniz bir salonun ile birlikte çok daha fazlasını vadediyor.

Japonya’yı gezmeye gidenlerin mutlaka uğradığı Ghibli Müzesi, çocukların yanı sıra büyüklere de hitap ediyor. Ghibli Müzesi, özenle tasarlanmış sergileri, atmosferi ile etkileyici bir kafesi ve müzeye özgü kısa çizgi filmler izleyebileceğiniz bir salonun ile birlikte çok daha fazlasını vadediyor.

1985 yılında Tokyo‘da kurulan ve 2011’den bu yana ziyaretçiler açık olan, Studio Ghibli’nin işlerinin sergilendiği sanat müzesi, Japonya’nın başkenti Tokyo’ya çok yakın bir mesafede bulunmakta. Müze, Mitaka kentinin Inokashira Parkı’nda yer alıyor.

Anime sevenler Japonya'daki Ghibli Müzesi'ne akın ediyor!

Anime sevenler Japonya’daki Ghibli Müzesi’ne akın ediyor

Dünyaca ünlü anime sanatçısı Hayao Miyazaki’nin mimarisini tasarladığı bu eşsiz sanat müzesi, her yaştan kesime hitap edecek şekilde dizayn edilmiş. Müzeden içeri adım attığınızda sanki peri masalındaymışsınız hissine kapılıyorsunuz.

Müzenin girişinde Studio Ghibli şirketinin logosu olan, ‘Komşum Totoro’ filminin efsanevi karakteri ‘Totoro’ sizi karşılamakta. ‘Yürüyen Kale’, ‘Rüzgarlı Vadi’, ‘Ruhların Kaçışı’ gibi daha birçok ünlü animasyon filminin orijinal çizimlerini görebileceğiniz müzede Ghibli karakterleri ile süslenmiş bir kafe de bulunmakta.

Müzenin tasarımı Hayao Miyazaki'nin

Müzenin tasarımı Hayao Miyazaki’nin

Japonya‘da bulunan Ghibli Müzesi, bir dönemin ünlü çizgi film karakteri Heidi ve Oscar ödüllü animasyon Sprited Away’in yaratıcısı Hayao Miyazaki’nin tasarımı olarak dikkat çekmekte.

WTS ile Japonya-Tokyo Turları’nın keyfini yaşayın!

Hayao Miyazaki’nin 1990’da İtalya’nın Roma kentinin kasabalarından biri olan Calcata’dan esinlenerek tasarladığı Ghibli Müzesi’nin mimarisi gerçekten çok etkileyici. Müzenin mimarisi anime karakterleri ve orijinal çizimleri kadar ilgi turistlerin ilgisini çekmekte.

Uzakdoğu‘nun başkenti Japonya’da bulunan müze bir bahçe olarak tasarlanmış ve çatısında ‘Gökteki Kale’ filminin ana karakterlerinden robot Laputa’nın heykeli yer almakta. Miyazaki’nin, bu müze ile anime severler için adeta bir mabet inşa ettiği düşünülüyor.

Tri Hawks'da kitapların tozlu sayfalarına kendinizi bırakın

Tri Hawks’da kitapların tozlu sayfalarına kendinizi bırakın

Tokyo’daki Ghibli Müzesi, çocukların yanı sıra yetişkinlere de hitap eden bölümleri ile animeseverlere çok farklı bir deneyim sunmakta. Müzede özenle tasarlanmış sergiler, atmosferi ile sizi büyüleyen bir kafe, kısa çizgi filmler izleyebileceğiniz bir salonun yanı sıra daha birçok gezilecek yer sunmakta.

Tri Hawks okuma salonundaki kitapların tozlu sayfalarına kendinizi bırakabilir veya Rooftop Garden’da masalsı görüntüye sahip müzeyi tepeden seyredebilirsiniz.

Bu muhteşem müzeyi anımsatacak hediyelik eşyaların satıldığı Mamma Aiuto’dan da kendinize, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anime, Calcata, Ghibli Müzesi, Hayao Miyazaki, Inokashira Parkı, Japonya, Komşum Totoro, Laputa, Mamma Aiuto, Mitaka, Tokyo, Tri Hawks, Uzakdoğu, Uzakdoğu'nun başkenti, Yürüyen Kale,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları