Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Anı Tur’un sahibi Çilsal, TÜRSAB’ta acentelere ne dedi?

24 Eylül, 2018 | 10:20

Anı Tur'un sahibi Çilsal, TÜRSAB'ta acentelere ne dedi?

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın, Anı Tur acenteleri ile cumartesi günü yaptığı toplantıya Veli Çilsal’ın da katıldı. Anı Tur’un sahibi Çilsal toplantıda, mevcut finansal sorunu bir iki hafta içinde çözeceğini açıkladı.

Personeli işten çıkarma, tur iptalleri ve geri ödemelerin yapılmaması haberleriyle gündeme gelen Anı Tur’un acenteleri ile yaptığı toplantıya Veli Çilsal da katıldı.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın tarafları bir araya getirdiği toplantıda konuşan Avnı Tur’Un sahibi Veli Çilsal, mevcut finansal sorunu bir iki hafta içinde çözeceğini söyledi.

Anı Tur’un sahibi Çipsal, TÜRSAB’ta acentelere ne dedi?

Uzun yıllardır turizm sektöründe olduğunu ifade eden Çilsal’ın toplantıya katılan acentelere, “Bizi biraz daha idare edin, kısa süre içinde toparlayacağız” dediği öğrenildi.

Anı Tur’dan personel çıkarımı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Veli Çilsal, şirketlerinden personel işten çıkarmadığını belirtti. Çilsal, işten çıkarılanların yaz dönemi için alınan kısa dönemli sözleşmeli personeller olduğunu iddia etti.

TÜRSAB bir ilki gerçekleştirdi

50 Anı Tur acentesinin katılımıyla yapılan toplantının başka bir özelliği daha vardı. TÜRSAB tarafından organize edilen toplantı, sektörde bir ilkti. TÜRSAB ilk kez finansal kriz yaşayan tur operatörü ile onun acentelerini bir araya getirerek, sorunun çözümü için orta yol bulma arayışına girdi.

Zor günler geçiren Anı Tur’la ilgili gelişmelerin önümüzdeki hafta netleşmesi beklenirken, şirketin sahibi Veli Çilsal’ın yaşanan ekonomik durum nedeniyle finans sorunu çözmek için bankalarla görüştüğü gelen bilgiler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anı Tur, Firuz Bağlıkaya, Personel çıkarımı, Seyahat Acenteleri, TÜRSAB, Veli Çilsal,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları