Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Angela Merkel, Kapadokya’yı gezdi

25 Şubat, 2013 | 13:51

Angela Merkel, Kapadokya'yı gezdi Almanya Başbakanı Angela Merkel, Nevşehir’in Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Merkel, Avanos ilçesinde konakladığı Kapadokya Hilton Otel’inden sabah saat 08.00 gibi ayrılarak, Göreme Açık Hava Müzesine geçti. Burada Merkel’in içinde bulunduğu aracın üzerine ”Kapadokya’ya hoşgeldiniz” yazan bir sıcak hava balonundan gül atıldı.

Başbakan Merkel’e Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, milletvekilleri ile Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu eşlik etti.

Almanya Başbakanı Merkel, gezi kapsamında Karanlık Kilise’ni ziyaret ederek Hz. İsa’nın yer aldığı freskleri inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Müzeden ayrılan Angela Merkel’e, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, yöreye özgü halı hediye etti.

Başbakan Merkel, daha sonra müzenin yakınındaki Tokalı Kilise’sini ziyaret etti. Bu arada Alman korumalar, basın mensuplarını engellemek için önlerine halat çektiler. Basın mensupları ile Alman korumalar arasında kısa süreli arbede yaşandı. Türk korumalar araya girmesiyle halat kaldırıldı. Merkel, gezisinin ardından Gülşehir’deki Kapadokya Havalanı’ndan Ankara’ya haraket etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya Başbakanı Merkel, Almanya Başbakanı Merkel kapadokya, Angela, Angela Merkel, Angela Merkel kapadokya, Kapadokya, Kapadokya Hilton Otel, Karanlık Kilise, Merkel, Nevşehir, Nevşehir Kapadokya, Tokalı Kilise,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları