Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Anadolu Jet, Ankara-Şam seferlerine başladı

06 Mart, 2010 | 20:06

Türk Hava Yolları’nın alt markası olan Anadolu Jet, Ankara – Şam arasında uçuşlara başladı.

Anadolujet’in, Suriye’nin başkenti Şam’a Ankara’dan yaptığı ilk sefer gerçekleşti.

71 yolcusu ile Şam’a ilk uçuşunu yapan Anadolu Jet Ankara-Şam seferleri her hafta Perşembe ve Pazar günleri Ankara’dan saat 14.00’te Şam’dan ise 17.20’de yapacak.

Anadolu Jet Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan, TAV üst düzey yöneticileri ve basın mensupları ile Şam’a bir çıkarma yaptı. Şam havaalanına inişte Suriyeliler heyeti çatal uçlu kılıçlarla karşıladılar. Havaalanında basın toplantısı
düzenleyen Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan, ”Haziran ayı itibarıyla Frankfurt, Düsseldorf, Viyana, Tahran, Kopenhag, Stockholm olmak üzere dış hat uçuşlarımıza 6 nokta daha eklenecek” şeklinde konuştu.

Yolcular, grup üyelerinin elindeki iki adet çatal uçlu kılıcın altından geçerek, terminale girdi. Ankara-Şam direkt uçuşlarının başlaması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Alan, Anadolujet’in, Anadolu illerini birbirine kavuşturmak için 5 uçakla Nisan 2008’de hizmet vermeye başladığını ifade etti. 2008’de iç hatlarda güçlü bir ağ oluşturmayı, 2009’da ise bu ağı büyütmeyi hedeflediklerini dile getiren Alan şöyle konuştu:

”2009 sonu itibarıyla 3 milyon yolcuya ulaşarak, inanılmaz bir büyüme yakaladık. Ankara’yı iç hatlarda 24 noktaya ulaştırmanın yanı sıra, Anadolu’yu Ankara üzerinden birbirine ulaştırdık. Yıl sonunda Londra, Amsterdam, Paris ve Brüksel noktalarıyla Ankara’dan toplam 40 noktaya uçmaya başlayacağız. Suriyeliler, Şam’dan Ankara’ya tüm vergiler dahil 59 avroya uçabilecek. Ankara’dan Türkiye haritasında Anadolujet’in uçtuğu herhangi bir noktayı tercih ettiklerinde ise 15 avro fark ödeyecekler. Anadolujet, şu anda dış hatlarda Lefkoşa ve Şam’a sefer yapıyor. Haziran ayı itibarıyla Frankfurt, Düsseldorf, Viyana, Tahran, Kopenhag, Stockholm olmak üzere 6 noktayı daha ekleyerek, yurt dışı uçuş noktasını 8’e çıkaracağız. Ayrıca iç hatlarda Bodrum, Denizli, Dalaman ve Bursa’yı ekleyerek 28 hatta ulaşacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anadolu Jet, Anadolu Jet Ankara-Şam, Anadolu Jet Seferleri, Anadolu Jet Uçuşları, Ankara-Şam Frankfurt, Ankara-Şam Seferleri, Bodrum, Dalaman Seferleri, denizli, Düsseldorf, Kopenhag, Stockholm, Tahran, Viyana,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları