Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amsterdam Şehit Kubilay’ı anıyor!

20 Aralık, 2013 | 10:36

amsterdam-sehit-kubilay Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen “Şehit Kubilay’ı Anma Cumhuriyet Buluşması” başkent Amsterdam’da gerçekleştirilecek.

Etkinlik, 22 Aralık 2013 tarihi, Pazar günü, Saat: 15:00’te Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan Einsteinschool Staalmanpark 10’da düzenlenecek.

Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu tarafından Türklerin, Büyük Atatürk’ün kurduğu laik-demokratik Cumhuriyet’e olan kararlılıklarını ve çağdaşlığa olan bağlılıklarını simgeleyen Şehit Kubilay’ın anılmasının geleneksel olarak üçüncüsünü yapılıyor.

Anma programının amacı; Cumhuriyet’imizin 90’ıncı yılında, Türkiye’mizle dayanışma içinde; çağdaş Türk kimliğine, ülke bütünlüğüne ve Büyük Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen Türk devriminin ve Cumhuriyetimizin laik-demokratik kazanım ve birikimlerine sahip çıkmak.

Bir diğer amaç ise; ülkemizin çağdaş yaşamdan uzaklaştığı günümüzde, Türkiye’yi seven her insanın ve Türk insanımızın ilerici bir anlayışla birbiriyle olan kültürel dayanışmasını, birlik ve beraberliğine olan gereksinimi pekiştirmek.

Anma programında Şehit Kubilay’dan bugüne Türkiye ve küreselleşen dünyadaki siyasal gelişmeleri değerlendirecek olan konuşmacılar şunlar:

Türk Araştırmaları Enstitüsü (ITS) Müdürü Utrecht Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarihçi-Türkolog Yrd.Doç.Dr. Armand Sağ, Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Genel Başkanı Araştırmacı-Yazar Oğuzhan Kılıç ve Türk Eğitim Merkezi (STOC) Başkanı Eğitim Uzmanı İsmail Ercan.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Amsterdam Hollanda, Amsterdam Şehit Kubilay, Hollanda, Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları, Şehit Kubilay anma töreni, Şehit Kubilay Hollanda, Şehit Kubilay kimdir, Türk Gençlik Kuruluşları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları