Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerika’nın keşfedilmemiş yüzü: Belize

11 Haziran, 2014 | 16:08

belize

Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’nın da Blancaneaux Lodge adını verdiği lüks oteli bulunan Belize, Amerika’nın keşfedilmemiş yüzlerinden biri

Hollywood’un ünlü isimlerinin balayı için tercih ettiği ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın da lüks bir otele sahip olduğu Belize yağmur ormanları, dağları, şelaleri, mercan kayalıkları ve Maya medeniyetinden kalma yapılarıyla seyahat edenleri büyülüyor. Orta Amerika’nın küçük ülkelerinden biri Belize… 1981’de bağımsızlığını ilan eden ülenin kuzey komşusu Meksika ve doğusu da Karayip deniziyle çevrili. Müthiş bir coğrafi güzelliğe sahip olan Belize, henüz keşfedilmemiş birçok güzellikle dolu. Okyanus ortasındaki mercan adaları, tarihi ve doğa turizmi ile özellikle tropik iklim sevenlerin dikkatini çekiyor. Topraklarının yüzde kırkının tabiat mirası ve arkeolojik alanda oluştuğu Belize’nin başkenti Belmopan. Ülkede pek çok farklı hayvan türüne rastlamak mümkün, Belize City ve Belmopan’da farklı kuş çeşitlerine, kelebeklere, yılanlara, iguanalara, ak yarasalara rastlamak mümkün.

Belize Türk vatandaşlarından vize istemiyor

Türk vatandaşlarına vize uygulaması bulunmayan ülkelerden biri Belize. Tıpkı müthiş coğrafi özellikleri gibi mutfağı da farklı kültürlerden etkiler taşıyor. Maya medeniyetinden, Afrika yemeklerine, Meksika’dan Karayip tatlarına kadar zengin bir mutfakla karşılaşmak mümkün.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
amerika belize, Belize, belize city, belize gezisi, belize rehberi, belize turu, belopan, francis ford coppola, francis ford coppola belize,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları