Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikan Büyükelçiliği önünde protesto

27 Kasım, 2010 | 17:37

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi adında bir grup, Füze Kalkan projesini protesto etmek için geldiği Amerikan Büyükelçiliği (ABD) önünde üzerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın resminin bulunduğu roketleri havaya fırlatıp, daha sonra ayaklarıyla ezdi.

TGB üyesi bir grup Kızılay Sakarya Caddesi’nde toplanarak, buradan füze kalkan projesini protesto etmek için ABD elçiliğine yürüdü. Grup üyeleri yürüyüş sırasında yanlarında üzerinde, ‘Katil Nato’, ‘Natoya hayır’ yazılı temsili roketleri taşıdı.

Yürüyüş sırasında hükumet ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan aleyhine slogan atan grup, daha sonra elçilik önünde basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada füze kalkan projesinin ABD hükumeti tarafından yürürlüğe sokulduğu ve bu projenin emperyalist güçlerin oyunu olduğu öne sürüldü. Açıklamanın ardından grup üyeleri yanlarında getirdiği temsili roketleri elçilik önüne bırakmak istedi.

Emniyet yetkilileri ise grubun elçilik önüne maketleri bırakmasına izin vermedi. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından göstericiler, üzerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın resminin bulunduğu maketleri önce havaya attı, daha sonra yere düşen maketleri tekmeledi. Eylemlerini burada sonlandıran grup üyeleri polis eşliğinde geldikleri güzergahtan geri döndü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Gül, Amerikan Büyükelçiliği, Amerikan Büyükelçiliği İstanbul, İstanbul Amerikan Büyükelçiliği, NATO, Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan Protesto, Türkiye Gençlik Birliği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları