Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalılar İzmir’e hayran kaldı

14 Eylül, 2010 | 13:32

İzmir Kültürlerarası Diyolog Merkezi Derneği ile Konak Belediyesi’nin konuğu olarak ABD’nin Chicago eyaletinden İzmir’e gelen, Amerikalı milletvekilleri, Maywood Belediye Başkanı ve basın mensupları, İzmir’i çok beğendiklerini dile getirdi.

İzmir ve çevresindeki tarihi, turistik mekanları gezen, yurttaşlarla sohbet eden Amerikalı konuklar, bir yandan Türk kültürünü daha yakından tanıma olanağı bulurken, bir yandan da çağdaş Türk insanını tanıma şansı yakaladı.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Türkiye’nin en büyük eksiği lobi ve tanıtım. Bunu daha iyi yaparsak İzmir ve Ege dünyanın en önemli çekim merkezi olabilir. Türk insanının sıcak ve sevgi dolu yapısı en büyük avantajımız. Konak, ABD’nin en önemli Belediyelerinden Brooklyn ile kardeş şehir. Burada Amerikalı konuklarımızı uğurlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Amerikalı konuklar ise, Türk kültürü ve tarihi ile tanışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, İzmir’in tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını, sıcak dostane yaklaşımdan ve Türk konukseverliğinden çok etkilendiklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikalılar İzmir, Amerikalılar İzmir'e hayran kaldı, İzmir gezilecek yerler, İzmir haberleri, İzmir Kaplıcaları, İzmir Otelleri, Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları