Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalı uçak üreticisi Boeing’den acil uyarı geldi

08 Aralık, 2009 | 10:19

Amerikalı uçak üreticisi Boeing, havayolu şirketlerine çağrıda bulundu.

Amerikalı uçak üreticisi Boeing Boeing, bazı motor parçalarında aşırı ısınma ve kronik yapısal hasarlar meydana geldiği için 777 modelinde 220’den fazla uçakta gerekli değişiklikleri yapması için havayollarına çağrıda bulundu.

Boeing’in Kasım ayı sonunda yayınladığı bir bülten ile havayollarına yeni termal koruma sistemi yüklemesi gerektiğini duyurdu. Böylece fren sistemi içindeki aşırı ısınmadan kaynaklı bozulma önlenecek.

Boeing’den yapılan açıklamaya göre fren sistemindeki hasar riskini minimuma indirmek için yapılan değişiklik çağrısına 2008 yılında karar verildi.

Boeing’in yayınladığı bülten Rolls-Royce motorlu 777’leri kapsıyor. Boeing fren sistemindeki değişikliklerin ne kadara mal olacağını ya da masrafları havayollarının ödeyip ödemeyeceğini açıklamadı. Bu değişiklikten en çok etkilenecek havayolları ise American Airlines ve Delta Air Lines olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
American Airlines, Amerika Boeing, Amerikalı uçak üreticisi Boeing, Boeing, Boeing 737-800 Tipi Uçak, Boeing 777, Delta Air Lines, Havayolu Şirketleri, Rolls-Royce motorlu 777, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları