Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalı Turistlerin, Küba ‘ya İlgisizliği

21 Şubat, 2017 | 09:11

Amerika ve Küba turizmtatilseyahat

Amerikalı Turistlerin, Küba’ya Ziyaretlerinin İlgisizliği Devam Ediyor.

Amerika ve Küba yakın zamanda ticaret ortaklığına gittiler ve Amerikalı turizm firmaları Küba destinasyonu için bir çok yatırım yapmaya başladılar. Bunun en önde gelenleri Kempinski hotels group’un 2017 haziranda Havana’da açılacağı oteli örnek verebiliriz. Küba, Amerikalı turistlere kapılarını açtığından beri, Amerikalıların ilgisini hala tam anlamıyla çekmiş değil. Bireysel olarak seyahat etmelerine rağmen Amerikalı turistlerin Küba destinasyonu için azınlıkta kaldıkları gözlenmekte. Amerikan Havayolları, Küba’ya yaptığı uçuşların doluluğu %25 civarında olması nedeni ile Küba uçuşlarındaki uçaklarını küçültmüş ve uçuşları azaltmış durumda.

 

Amerikalıların, Küba’ya İlgisizliği ve Tercih Etmemeleri Nedeni?

Amerikalıların, Küba’yı tercih etmemeleri veya ilgisiz kalmalarında en büyük nedenler arasında Küba’nın turistik destinasyon olarak hızlı bir şekilde pahalanması gösterilmekte. Enflasyonun %400 artması ve otellerin, taksileri, restoranların pahalanmaya başlaması, Amerikalıların Küba’yı tercih etmemelerine neden olmakta. Küba’da bir gece 650$ görmekteyken, Amerikalılar aynı destinasyon üzerinde başka ülkeler aramakta veya farklı destinasyonlara ilgi göstremekte. Amerikalılar bu durumun özellikle yapıldığı düşüncesindeler.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları