Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalı Turistlerin, Küba ‘ya İlgisizliği

21 Şubat, 2017 | 09:11

Amerika ve Küba turizmtatilseyahat

Amerikalı Turistlerin, Küba’ya Ziyaretlerinin İlgisizliği Devam Ediyor.

Amerika ve Küba yakın zamanda ticaret ortaklığına gittiler ve Amerikalı turizm firmaları Küba destinasyonu için bir çok yatırım yapmaya başladılar. Bunun en önde gelenleri Kempinski hotels group’un 2017 haziranda Havana’da açılacağı oteli örnek verebiliriz. Küba, Amerikalı turistlere kapılarını açtığından beri, Amerikalıların ilgisini hala tam anlamıyla çekmiş değil. Bireysel olarak seyahat etmelerine rağmen Amerikalı turistlerin Küba destinasyonu için azınlıkta kaldıkları gözlenmekte. Amerikan Havayolları, Küba’ya yaptığı uçuşların doluluğu %25 civarında olması nedeni ile Küba uçuşlarındaki uçaklarını küçültmüş ve uçuşları azaltmış durumda.

 

Amerikalıların, Küba’ya İlgisizliği ve Tercih Etmemeleri Nedeni?

Amerikalıların, Küba’yı tercih etmemeleri veya ilgisiz kalmalarında en büyük nedenler arasında Küba’nın turistik destinasyon olarak hızlı bir şekilde pahalanması gösterilmekte. Enflasyonun %400 artması ve otellerin, taksileri, restoranların pahalanmaya başlaması, Amerikalıların Küba’yı tercih etmemelerine neden olmakta. Küba’da bir gece 650$ görmekteyken, Amerikalılar aynı destinasyon üzerinde başka ülkeler aramakta veya farklı destinasyonlara ilgi göstremekte. Amerikalılar bu durumun özellikle yapıldığı düşüncesindeler.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları