Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalı turistlere Küba’da puro izni

24 Şubat, 2015 | 14:44

Küba’nın başkenti Havana’da başlayan geleneksel puro festivaline, 50 yıl sonra Amerikalı turistler de katılıyor.

Dünyanın en ünlü puroları kuşkusuz Küba‘da üretiliyor. Küba’yı ziyaret eden hemen her turistin, elinde puro ile çekilmiş fotoğrafları klasilker arasında yerini alırken ülkeye özgü Habanos Festivali başladı.

Dün başlayan ve bir hafta sürecek puro festivali Habanos, ABD ile Küba arasındaki ilşikilerin yumuşamasıyla en çok Amerikalı turistlere yaradı.

50 yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen turistler de başkent Havana’da bu yıl 17’inci kez düzenlenen festivale katılabilecek. Turistlere değeri 100 Amerikan Doları’nı aşmayacak şekilde puro satın alma izni de veriliyor.

Bu arada Küba yönetimi, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelecek ziyaretçileri sınırlamayı da sürdürüyor. Küba hükümeti, yalnızca ülkede akrabası olan ya da bir eğitim kültür programına kayıtlı olan ABD vatandaşlarının Küba ziyaretine izin veriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Habanos, Habanos havana, Habanos puro, Habanos puro festivali, Havana, Havana Küba, Havana puro, Küba, Küba habanos, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba puro, Küba Purosu, Küba Turu, Küba vize, puro festivali, puro festivali havana, puro festivali küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları