Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalı turistlerin yeni gözdesi Küba

01 Şubat, 2016 | 08:04

Amerikalı turistlerin yeni gözdesi Küba ABD ile Küba arasındaki ilişkilerin yeniden başlamasıyla birlikte Amerikalı turistlerin yeni gözdesi Küba oldu.

İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başlamasıyla birlikte Amerikalı turistlerin Küba’ya yoğun ilgi gösterdiğine işaret eden turizmciler, ambargonun tamamıyla sona ermesiyle Küba’nın Amerikalı turistlerin akınına uğrayacağını ifade ediyor.

Uçak seferleri ambargonun kalkmasını bekliyor

İki ülke arasında uçak seferlerini başlatmak için Amerikan Kongresi’nin ambargoları tamamen kaldırması gerekiyor. Önceki gün yürürlükten kaldırılan bazı kısıtlamalar, sivil havacılık konusunda iki ülke arasında bazı kolaylıklar getirdi. Küba’ya yönelik bazı kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte, Amerikan sivil havacılık şirketleri Küba’da yer kiralayabilecek, iş anlaşmaları yapmak için Küba hava taşımacılık şirketleriyle pazarlık süreci başlatabilecek. Küba’da başkent Havana dışında bulunan dokuz ayrı uluslararası hava alanına sefer düzenlemek isteyen çok sayıda Amerikan havayolu şirketi de çalışmalarını sürdürüyor.

Otel kapasitesi yetersiz

Amerika’nın Sesi’ne Küba konusunda yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Bob Guild, 60’lı yıllardan itibaren Amerika ile Küba arasında ilişkileri normalleştirmek için uğraş veren bir aktivist.

Guild,“ Amerikalılar’ın Küba’ya özgürce gidebileceği günler yaklaştı. Amerika yıllardır dünyada hiç bir ülkeye uygulamadığı kısıtlamaları Küba’ya uyguluyor. Geçen yıl Başkan Obama’nın yaptırımlarla ilgili kapıyı biraz daha aralamasının ardından onbinlerce Amerikalı Küba’ya gitmeye ve bu ülkeyle tanışmaya başladı. Küba’da geçtiğimiz yıl tam bir turizm patlaması yaşandı ve ülkeye 3,5 milyon turist gitti. Tabi bunların hepsi Amerikalı değildi. Geçtiğimiz yıl yüzbinlerle ifade edilen Amerikalı ve bir milyon Kanadalı Küba’ya gitti. Birçok Amerikalı turist, yolcu gemisiyle Küba’ya gitti. Amerikalılar’ın ilk tercihi gemilerde, yatlarda konaklamak oldu. Çünkü Küba’da gelen turistleri ağırlayacak yeterli sayıda otel kapasitesi yok” diye konuştu.

Küba’ya turist akını

Puro ve klasik Amerikan arabalarıyla ünlü ada, dünyada hala komünizm ile yönetilen son beş ülkeden biri. Küba’da bir kişinin aylık maaş ortalaması ise sadece 20 dolar (60 TL) civarında. Ülkenin sadece yüzde 5’i internet erişimine sahip. Bir bilgisayarın fiyatı 700 dolar civarında. İnternet kafelerin saat ücreti ise 12 dolar. Değişen dünyaya ayak uydurmak isteyen Kübalılar, ülkelerinin gelişmesi ve ekonomik refahın artması için Amerikalı turistleri kurtarıcı olarak görüyor. Son yıllarda ülkeye dünyanın dört bir tarafından turist gelse de paralı Amerikalı turistlerin gelmesiyle ülkenin kalkınacağı görüşü hakim (VOA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Amerika, Amerikalı Turistler, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba amerika turist, Küba seyahati, Küba Turizm, Küba Turu, Küba uçak seferleri, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları