Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerikalı Gezginlerin Küba Sevdası

03 Nisan, 2017 | 01:35
Küba Havana Amerikalı Turislerin Gözdesi

Küba Havana Amerikalı Turistlerin Gözdesi

Yarım Yüzyılı Aşan Bir Keşif Açlığı İle Amerikalı Gezginler Küba Sevdası ve Özlemini Bitirmek İçin Küba’ya Akın Ediyor.

Küba‘nın hükümet yetkililerin verdiği verilere göre, 2016 yılında Amerika’dan Küba’ya giden ziyaretçi sayısında 614 bin yükseldiği ve bir önceki yıla göre %34 artış olduğu belirtildi. Küba’nın kaynak pazarında artış olması ise yetkilileri mutlu etti.

Travel Leaders Group tarafından yapılan anket sonuçlarında, Küba’ya olan ilginin 2017’de artmaya devam ettiğini ve gelecek de daha da fazla artış olacağı, boş vakit gezilerine odaklanan 1.100 seyahat acentesinin yaklaşık yüzde 22’si bu yıl Küba seyahatlerinin rezervasyonlarını yaptıklarını ve yaklaşık yüzde 60 kesiminde bir çoğunluğun Küba’yı görmek için bu yıl tatillerini Küba bölgesine planladıkları sonuca vardı.


 

Amerika’nın Kısıtlamaları Küba’ya Ziyareti Zorlaştırıyor

Amerika’nın, Amerikan vatandaşları için çıkardığı yasa gereği, Küba’ya gitmek isteyen Amerikan vatandaşların 12 kategoriden oluşan Küba’ya gitme nedeninden biri ile başvuruda bulunarak Küba’ya gidebilmektedirler. Bunun için 3 yetkili acente ile düzenlemeler yapılmakta ama bu da zaman almakta olduğundan az da olsa Küba’ya gitmek isteyen Amerikan vatandaşlarını uğraştırmaktadır.

Belirlenen kategoriler ise, havana semtlerine yürüyüş, okul ve sosyal etkinlikler, müze ve tarihi mekanlara görevli olarak ziyaret,  iş seyahatleri gibi bir çok kategoride Amerikan vatandaşları Küba’ya gitmek için başvurabiliyorlar. Grup turlarda ise FBI ajanları grup içine gizli turist olarak katılarak denetim yapıyorlar.

Seyahat acenteleri ise Amerika’nın koyduğu koşullara uyarak gitmeye çalışan gezginlere yardımcı olmak için özel bir hizmet ile başvurularına da yardımcı olarak, Amerikalıların, Küba’ya gitmelerine yardımcı oluyorlar. Kanunun değişmesi konusunda ise şu anda herhangi bir değişiklik olmasa da, Küba için, Amerika hala Küba için kaynak pazar konumunda.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Amerikalı Turistler, Küba,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları