Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerika’da Şükran Günü kutlanıyor

27 Kasım, 2015 | 08:22

Şükran Günü Amerika Amerika’da Ulusal Bayram olarak kabul edilen Şükran Günü kutlanıyor.

Amerika Şükran Günü tatilinde. Ulusal bayram olarak kabul gören Şükran Günü kutlamalarında, Amerikalılar genellikle ülkenin farklı bölgelerine seyahat ederek aileleriyle akşam yemeğinde bir araya geliyorlar. Şükran Günü akşam yemeklerinin vazgeçilmezi ise hindiler. Amerika’da Kasım ayının dördüncü perşembesi kutlanan Şükran Günü akşam yemeklerinde hindi yenmesi önemli bir gelenek.

Başkan Obama Şükran Günü mesajını verdi

ABD Başkanı Barack Obama, başkanlar arasında geleneksel hale gelen Şükran Günü konuşmasını yaptı. Obama Şükran Günü ile ilgili olarak “Bugün, Amerika’nın kendileri ve aileleri için daha iyi bir gelecek arayan insanlara kucak açtığı tarihi mirasa işaret ettiği gündür” dedi.

Barack Obama

Obama’dan hindilere af çıktı

Şükran Günü dolayısıyla Beyaz Saray mutfağına gelen hindilere Obama affı çıktı. ABD Başkanı, Beyaz Saray’da F. Kennedy’nin başkan olduğu 1963’ten bu yana geleneksel hale gelen törenle Şükran Günü hindilerini affetti. Kızları Sasha ve Malia’nın da katıldığı törende San Francisco’dan getirilen hindileri bağışlayan Obama, yedinci kez başkan olarak hindi affettiğini hatırlattı. “Honest” ve “Abe” isimli hindiler, geri kalan yaşamlarını kendileri için ayrılan özel bir çiftlikte geçirecek.

Barack Obama Şükran Günü

Terör tehdidi yok tatil güvenli

Başkan Obama ayrıca Şükran Günü tatili için güvence verdi. Obama, tatil döneminde seyahate çıkacaklar için belli bir terör tehdidi bulunmadığını, gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını ve insanların rahatlıkla seyahat edebileceklerini söyledi. Bilindiği üzere ABD’de Şükran günün izleyen bir aylık dönemdeyse, Amerikalılar Noel için alışveriş dönemine giriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Barack Obama, Şükran Günü, Şükran Günü ABD, Şükran Günü Amerika, Şükran Günü hindi, Şükran Günü kutlamaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları