Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerika ile Küba arası uçak yolculuğu artık daha kolay!

27 Ocak, 2016 | 09:14

küba amerika ABD ile Küba arasında 50 yılı aşkın bir sürenin ardından yeniden başlayan diplomatik ilişkiler, yaptırımların giderek azalması ile devam ediyor.

Washington yönetimi, Küba ile ilişkilerin iyileştirilmesi kapsamında ihracat finansmanı ve uçak yolculuğuna yönelik bazı yaptırımları kaldırdı. Küba’ ya hava yolculuklarını kolaylaştırmak için Amerikalı ve Kübalı havayolu şirketlerinin kod paylaşımı ve kiralama anlaşması yapmasına izin verildi.

İki ülke arasında yaşanan bu gelişmeler Küba turizmini adeta şaha kaldırdı. Küba geride bıraktığımız yılda 3,5 milyon turist ağırlayarak rekor bir sayıya ulaştı. Küba seyahati yapan Amerikalıların sayısı yüzde 77 arttı. ABD’de yaşayan binlerce Kübalı da ülkelerine giderek tatil yaptı.

Amerika Birleşik Devletler ve Küba yarım asır sonra geçen yıl karşılıklı diplomatik temsilcilikler açarak ilişkileri normalleştirmeye başlamıştı.

Amerika, Küba, Latin Amerika Turları Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba, ABD küba turu, Küba, Küba Amerika, Küba Amerika ilişkileri, Küba Amerika uçak seferleri, Küba Amerika yaptırım, Küba Haberleri, Küba Turizm, Küba Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları