Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerika ile Küba arası uçak yolculuğu artık daha kolay!

27 Ocak, 2016 | 09:14

küba amerika ABD ile Küba arasında 50 yılı aşkın bir sürenin ardından yeniden başlayan diplomatik ilişkiler, yaptırımların giderek azalması ile devam ediyor.

Washington yönetimi, Küba ile ilişkilerin iyileştirilmesi kapsamında ihracat finansmanı ve uçak yolculuğuna yönelik bazı yaptırımları kaldırdı. Küba’ ya hava yolculuklarını kolaylaştırmak için Amerikalı ve Kübalı havayolu şirketlerinin kod paylaşımı ve kiralama anlaşması yapmasına izin verildi.

İki ülke arasında yaşanan bu gelişmeler Küba turizmini adeta şaha kaldırdı. Küba geride bıraktığımız yılda 3,5 milyon turist ağırlayarak rekor bir sayıya ulaştı. Küba seyahati yapan Amerikalıların sayısı yüzde 77 arttı. ABD’de yaşayan binlerce Kübalı da ülkelerine giderek tatil yaptı.

Amerika Birleşik Devletler ve Küba yarım asır sonra geçen yıl karşılıklı diplomatik temsilcilikler açarak ilişkileri normalleştirmeye başlamıştı.

Amerika, Küba, Latin Amerika Turları Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba, ABD küba turu, Küba, Küba Amerika, Küba Amerika ilişkileri, Küba Amerika uçak seferleri, Küba Amerika yaptırım, Küba Haberleri, Küba Turizm, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları