Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amerika baharın ilk festivalini kutluyor

15 Nisan, 2014 | 10:13

amerika-bahar-festivali Amerika’da popüler tarım ürünleri için her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivallerden ilki olan Avokado başladı.

Bahar ayının ilk festivali, California eyaletinin Amerika pazarında tek başına yüzde 90 üretimini gerçekleştirdiği popüler meyve avokado için yapıldı.

Los Angeles kent merkezinde gerçekleşen festivalde avokadolu yiyeceklerden güzellik ürünlerine kadar, birçok farklı türde ürün satışa sunuldu.

NationalTürk’ün haberine göre, Dondurmadan vücut losyonuna yüzlerce çeşit malzemenin stantlarda yer bulduğu festival, Meksika tarzı bir sokak pazarı olan La Placita Olvera’da yapıldı. Çok sayıda ziyaretçi çeken festivalde yemek ziyafetinin yanında canlı müzik ve dans gösterilerine de yer verildi.

Ağırlıklı olarak Los Angeles’ta yaşayan Latin toplulukların ilgi gösterdiği etkinlikte Meksika mutfağında önemli bir yere sahip olan ve suşi yapımında ve salatalarda çokça kullanılan avokado, mısırdan yapılma “tako” adı verilen avuç içi büyüklüğündeki Meksika lavaşlarının üzerinde servis edildi.

California’ya ilk olarak 19. yüzyılda Meksika’dan gelen avokadonun farklı türleri bulunmakla birlikte en popüler olanı “Hass” avokado türü. Son yıllarda Türk mutfağında da sıkça kullanılan meyvenin, özellikle bahar ayından itibaren üretimi artıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD bahar festivali, ABD festival, ABD haberleri, avokado, avokado Amerika, avokado festivali, California, California Amerika, California avokado, California festival, Los Angeles, Los Angeles Amerika, LOS ANGELES Festival,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları