Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

American Airlines, 260 Airbus alımı için imza attı

28 Temmuz, 2011 | 12:28

American Airlines, Airbus’ın en çok satan tek koridorlu A320 aile uçaklarından 260 adet almak üzere kesin siparişe imza attı.

Kontratla ilgili havayolu şirketi için; modern ve yakıt tasarrufu sağlayan Airbus ailesinden A319, A320 ve A321 uçaklarından istediğini seçme esnekliğinin yanı sıra 130 uçak için de yeni motor opsiyonu (neo) sağlandı.

Dallas’ta atılan imzaların ardından açıklama yapan American Airlines Başkanı Tom Horton, modernleştirme stratejisi doğrultusunda Airbus tek koridorlu uçaklarını filoya eklediklerini belirtti. Horton, “A320 Ailesi uçakları yakıt tasarrufu da dahil birçok operasyon maliyetini düşürmenin yanı sıra yolcularımızın seyahat deneyimini geliştirmemize yardımcı olacak. Airbus’la başarılı bir ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Airbus Başkanı Tom Enders de, “AA’nın siparişi sürekli geliştirdiğimiz tek koridorlu uçaklarımıza duyulan güvenin bir kez daha altını çizmiş oldu.” diye konuştu.

A320 Ailesi, tek koridorlu uçak pazarında referans noktası olarak kabul ediliyor. Bugün 4 bin 700’den fazla A320 ailesi uçağı çeşitli havayolları tarafından kullanılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus Başkanı Tom Enders, American Airlines, American Airlines Airbus, American Airlines Başkanı Tom Horton, American Airlines haberleri, Tom Enders,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları