Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ambarköy Müzesi’ne övgü

14 Eylül, 2012 | 11:48

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Samsun’un Ladik ilçesinde yapımı devam eden Ambarköy Açık Hava Müzesi’nde incelemelerde bulundu.

Bazı programlara katılmak için Samsun’a gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ladik ilçesine geçti. Burada Kaymakam Kadir Perçi ve ilçe milli eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle toplantı yapan Bakan Yardımcısı Erdem, eğitimle ilgili talep ve sıkıntıları dinledi.

ÖNEMLİ BİR KAZANIM

Ladik’te yapımı devam eden Ambarköy Açık Hava Müzesi’ni gezen Erdem ve Demir’e Ladik Kaymakamı Kadir Perçi bilgi verdi. Projenin ilçe için önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Erdem, “Gelecek nesillere bırakılacak en güzel miraslarımızdan birisi olabilecek bir yer. İnşallah kısa sürede tamamlanarak hizmete açılır. Buranın yapılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

TURİZM İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir de, projenin tamamlanmasıyla turizm alanında da önemli bir adım atılacağını belirterek, “Bir çok televizyon kanalı ve yapımcı burada film çekmek istiyor. Bunların hepsi birer gelir kaynağıdır. Tamamen yeni bir turizm modelinin uygulanması düşünülen alanda 26 ambar, 4 ahşap ev, 2 sergen, 2 serender, 4 su kuyusu, çok amaçlı konferans salonu ve müze, ahşap cami, 3 adet köy fırını, minyatür Ladik Gölü ve saat kulesi, köy içi dere, değirmen, tirit evi, havuz ve şelale bulunacak. Ayrıca çocuk parkından hediyelik eşya stantlarına, pansiyondan otoparka kadar pek çok alternatif burada yer alacak.” diye konuştu.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ladik Kaymakamı Kadir Perçi ise, köyün Osmanlı dönemini anlatan film, belgesel ve dizi çekimleri için tam ideal bir yer olduğunu söyledi. Erdem ve Demir, daha sonra yapımı devam eden 24 derslikli Ladik Anadolu Lisesi inşaatını incelendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Açık Hava Müzesi, Ambarköy, Ambarköy Açık Hava Müzesi, Kadir Perçi, Ladik, Ladik Kaymakamı, Ladik Kaymakamı Kadir Perçi, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Samsun Ladik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları