Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Amal Alamuddin Parthenon heykelleri için Atina’da

16 Ekim, 2014 | 08:05

İtalya’nın kanalları ile ünlü kenti Venedik’te, George Clooney ile evlenerek tüm dikkatleri üzerine çeken Amal Alamuddin, Parthenon Tapınağı’nın mermer heykelleri için Atina’da…

Çiçeği burnunda çift Amal Alamuddin ve George Clooney, İngiltere’de satın aldıkları yeni evlerinde geçirdikleri balayını kısa kesti ve iş hayatlarına döndüler.

George Clooney yeni Disney filmi Tomorrowland’i tanıtmak için Comic Con’a katılırken, eşi Amal da yeni bir dava için Yunanistan’a gitti.

Başarılı avukat, Atina’daki Parthenon Tapınağı’nın mermer heykellerini İngiltere’den geri almaya çalışan Yunanistan’da danışmanlık hizmeti verecek. Amal Alamuddin, Yunanistan Kültür Bakanı Kostas Tasulas ile bir araya gelerek İngiltere’deki Parthenon mermerlerinin Yunanistan’a iadesi konusunu görüştü.

Kültür Bakanlığında yapılan görüşmeye Doughty Street Chambers Hukuk Bürosu Başkanı Geoffry Robertson, avukat Norman Palmer ve Uluslararası Parthenon Mermer Heykellerinin Birleştirilmesi Komitesi Başkanı David Hill de katıldı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Akropol tepesinde, M.Ö. 5. yüzyılda Parthenon Tapınağına ait olan mermer heykeller, 19. yüzyılda İngiltere’ye taşınmıştı. Heykeller, Britanya Müzesin’nde sergileniyor. Eserlerin Yunanistan’a iadesi halen tartışılırken, konu henüz mahkemeye taşınmadı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amal Alamuddin, Amal Alamuddin atina, Amal Alamuddin George Clooney, Amal Alamuddin Yunanistan, Doughty Street Chambers, Geoffry Robertson, Kostas Tasulas, Parthenon, Parthenon heykelleri, Parthenon Tapınağı, Parthenon Tapınağı yunanistan, Yunanistan, Yunanistan Kültür Bakanı, Yunanistan Kültür Bakanı Kostas Tasulas,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları