Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Altınbeşik Mağarası, bisiklet yarışlarıyla turizme kazandırılacak

11 Haziran, 2012 | 16:49

İbradı Altınbeşik Dağ Bisikleti Yarışları 30 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) ve İbradı Kaymakamlığı, Altınbeşik Mağarası’nın tanıtımı için dağ bisikleti yarışı düzenledi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen tanıtım toplantısında AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, 1. İbradı Altınbeşik Dağ Bisikleti Yarışları’nın asıl amacının ilçeyi yerli ve yabancı turiste tanıtmak ve turizme kazandırmak olduğunu söyledi.

Ürünlü Köyü Altınbeşik Mağarası yolunun bisiklet sporuna hazır hale getirildiğini belirten Badak, yarışlarla Manavgat Oymapınar, Oymapınar-Altınbeşik Mağarası alanını cazip hale geleceğini aktardı. Yurt içinden 100’e yakın dağ lisanslı dağ bisikletçisinin katılacağını hatırlatan Badak, “Bu arkadaşlarımız burada yarışmak suretiyle hem dikkat çekecek hem de spor turizm faaliyeti başlatmış olacağız.” dedi.

Badak, asıl amaçlarının da kıyıda gelişmiş olan turizm hareketini, mağara turizmini de bu yolla eklenmesine katkı sağlamak olduğunu açıkladı. İbradı ilçesine ulaşımın da artık kolaylaştığını kaydeden Badak, “Artık ilçemizden kıyıya ulaşım iki yönlü oluyor. Birisi Taşağıl üzerinden, diğeri ise Avasın yolundan sağlanabilecek. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İbradı Kaymakamı Bülent Ay’da bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan dağ bisikleti yarışmasına her anlamda hazır olduklarını tüm ziyaretçileri İbradı’ya beklediklerini açıkladı. Ay, bu yarışların geleneksel hale gelmesi için çaba sarf edeceklerini aktardı.

İbradı Altınbeşik Dağ Bisikleti Yarışları için 8 kilometrelik parkur hazırlandığı, 1 Temmuz’da yapılacak olan bisiklet yarışına iki kategoride katılım olacağı öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altınbeşik Mağarası, Altınbeşik Mağarası tanıtımı, Altınbeşik Mağarası turizm, bisiklet yarışları, İbradı Altınbeşik Dağ Bisikleti Yarışları, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları