Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistler Alternatif Turizm çeşitlerine yöneliyor

08 Nisan, 2011 | 16:44

Turistler Alternatif Turizm çeşitlerine yöneliyor

Avrupalı turistler tatil yapmada tercihlerini deniz, kum ve güneşten alternatif turizme kazandırıyor.

Alman alternatif turizm uzmanları, 2011’de Avrupalı ve İskandinav turistlerin deniz, kum ve güneş turizmi üçgeninden tarih, kültür, arkeoloji, yayla, botanik, çiftlik evi, doğal yaşam, köy yaşamı ve tarihi konaklarda konaklama turizminin ön plana çıkacağını belirtti.

Alman Monari Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Monika Monari, Toros Yörükleri Kültür ve Diyalog Derneği(TOYÖKÜD)’nde yaptığı açıklamada Belçika, Hollanda, Avusturya, Norveç, İsveç, İsviçre ve Almanya’da müşteri memnuniyeti üzerine 7 bin 400 kişi üzerinde yaptıkları anket çalışmasında yüzde 55’nin tatil tercihlerini deniz,kum ve güneş turizmi yanı sıra alternatif turizmden yana kullandıklarını söyledi.

Antalya bölgesinde eko ve bireysel turizmin yaygınlaşması için Gündoğmuş Belediyesi, İbradı’nın Ormana Beldesi Belediyesi ve TOYÖKÜD’le pilot çalışma yaptıklarını belirten Monari, yeni yılda Gündoğmuş, İbradı ve Akseki ilçelerinin 14 köyünde eko, botanik, çiftlikevi, yayla, at safari, Yörük çadırı, dağ bisikleti turu ve köy yaşamına yönelik turizm turlarını aktif hale getireceklerini kaydetti.

Monari, “Avrupalı turistler tatil yapmada Akdeniz kuşağındaki deniz, kum ve güneş turizmi yerine doğayla başbaşa kalabileceği alanlara yöneldi. Yaptığımız anketlerde bu açık bir şekilde gözleniyor. 2011’de Gündoğmuş, Akseri ve İbradı ilçelerinde alternatif turizmi aktif hale getireceğiz. 2012’de ise Antalya’nın Elmalı, Kaş ve Korkuteli ilçelerinde belirlediğimiz 9 köyde yaygın hale getireceğiz. Kültür turizmine yönelik yaptığımız çalışmayla 50 aileyi Dumanlı Yaylası’nda Yörük çadırında ağırlayacağız.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alternatif, Alternatif turizm, Alternatif Turizm çeşitleri, Alternatif Turizm turistler, Avrupalı Turistler, Elmalı, Gündoğmuş Belediyesi, Kaş, Korkuteli, Tatil, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları