Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’da tatil rezervasyonları hız kesti

19 Aralık, 2018 | 14:06

Almanya'da tatil rezervasyonları hız kesti

Almanya’da tatil rezervasyonları hız kesti. 2017’nin Kasım ayını güçlü satışlarla kapatan seyahat acenteleri ve OTA’lar, bu sene Kasım ayını çok daha durağan geçirdi.

Araştırma şirketi GfK’nin 2 bin Alman seyahat acentesi ile yaptığı araştırmaya göre, geçtiğimiz senenin Kasım ayında kış sezonuna dönük satışlarda % 12, yaz sezonuna dönük satışlarda ise % 24 artış kaydeden Almanya’daki seyahat acenteleri, 2018’in aynı ayında kış satışlarında % 1, yaz satışlarında ise % 2 gerileme kaydetti.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, klasik acenteler Kasım ayında gelir kaybı yaşarken, OTA’ların (Online seyahat acenteleri) gelirlerinde çift haneli artış yaşandı.

Almanlar’dan kış tatili için 3,5 milyar euro

Kasım ayında Almanya’da acentelerin gelirleri düşse de, kümülatif bazda rezervasyonlardaki büyüme sürmeye devam etti. Buna göre, son birkaç aydaki yoğun erken rezervasyon talebinin de etkisiyle, kümülatif satışlar kış dönemi için % 7, yaz dönemi için ise % 5 oranında artış gösterdi. GfK’nin yaptığı araştırmada, Alman turistlerin şu ana kadar kış tatili için 3,5 milyar euro harcadığı ifade edildi.

Kasım satışlarının % 57’si yaz sezonu için

Bu yılın Kasım ayında yapılan toplam satışların % 57’sinin 2019 yaz sezonuna dönük rezervasyonlardan oluştuğu ifade edilen araştırmada, en güçlü satışın ise % 18 artışla temmuz ayına ait olduğu belirtildi.

Kasım ayı itibariyle Almanya’da, 2017’de yapılan toplam rezervasyonların % 19’una, kış rezervasyonlarının ise % 69’una ulaşılmış durumda.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2019 yaz sezonu, Alman seyahat acentesi, Almanya tatil, GfK, Kış Tatili, Online seyahat acenteleri, Tatil Rezervasyonları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları