Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’da Seyahat Acenta Sayısı Krize Rağmen Arttı

06 Ekim, 2017 | 18:02

DRV Alman Seyahat Acenteleri

Almanya´da seyahat acentaları hem internetteki rekabete hem de devam eden krize rağmen pozisyonunu korumakla kalmayıp ilerleme kaydetti.

Alman Seyahat Endüstrisi Birliği (Deutscher Reiseverband, DRV) tarafından verilen bilgilere göre 2016 yılında Almanya´da seyahat acentası sayısında hafif de olsa bir artış yaşandı.

dpa tarafından yayınlanan habere göre böylece Almanya´daki seyahat acentası sayısı yeniden 10 bini buldu. Somut sayılarla ifade edecek olursak 2014 yılından bu yana 100 tane yeni seyahat acentası açıldı, hem de sürekli artan online satışlara rağmen.

Almanya´daki seyahat acentalarının işi yine de zor olmaya devam ediyor, çünkü DRV ve piyasa araştırma şirketi GfK tarafından güncel olarak verilen yeni bilgilere göre 2017 yaz aylarında online seyahat portallerdeki satışlar geçen yıla göre yüzde 9 oranında artarken seyahat acentalarında gerçekleştirilen satışlar aynı dönem içinde sadece yüzde 3 oranında artış gösterdi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Deutscher Reiseverband, DRV, Seyahat Acentaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları