Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’da satılan her 100 paket turun 24’ü Antalya’nın oldu!

16 Şubat, 2018 | 11:41

Almanların tercihi Antalya

Bu yılın Ocak ayında Almanların ilk tercihi Antalya oldu. İş ve turizm dergisi fvw, Alman turistin Türkiye’ye dönüşünü, “Antalya rezervasyonları ikiye katlandı, Türkiye geri döndü” manşetiyle duyurdu. Ocak ayında Almanya’da satılan her 100 paket turdan 24’ü Antalya’nın oldu.

Bu yılın Ocak ayında Almanların ilk tercihi Antalya oldu. İş ve turizm dergisi fvw, Alman turistin Türkiye’ye dönüşünü, “Antalya rezervasyonları ikiye katlandı, Türkiye geri döndü” manşetiyle duyurdu. Ocak ayında Almanya’da satılan her 100 paket turdan 24’ü Antalya’nın oldu.

Alman turist Türkiye’yi yeniden keşfediyor. Almanya’da yayın yapan iş ve turizm dergisi fvw, 2018’in Ocak ayında Türkiye’ye yoğun rezervasyon yaparak pahalı olduğu için İspanya‘dan uzaklaşmaya devam eden Alman turistin Antalya’ya olan ilgisini konu etti.

Almanya’da satılan her 100 paket turun 24’ü Antalya’nın oldu

Derginin yaptığı haberdeki detaylara göre, 2017’nin kasım ayında % 49, aralıkta ise % 34 artan Antalya rezervasyonları 2018 yılının ilk ayı olan ocakta ise ikiye katlandı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Yunanistan Turları sizi bekliyor.

Traveltainment’ın verilerine göre, ocak ayında Antalya rezervasyonları % 99 artış gösterdi. Bu verilerle Türkiye, ocak ayında ‘Almanya’da en çok paket tur satılan’ ilk 10 destinasyon arasında % 24 payla ilk sıraya oturdu.

İspanya ocak ayında da kan kaybetmeye devam etti

Almanya’da yükselişine devam eden diğer destinasyon ise Kuzey Afrika ülkesi Mısır oldu. açıklanan verilere göre, 2017 kasım ayında % 72, aralık ayında ise yüzde 55 artış kaydeden Mısır, 2018’in ilk ayında %61 oranında artış kaydetti. Almanya’da 2018’in Ocak ayında yapılan her 100 paket tur satışının 17 tanesi Mısır’a yapılmış oldu.

Komşumuz Yunanistan da bu yılın ocak ayında Almanya pazarında az da olsa büyüme kaydetti. Ocak ayında Heraklion satışları % 9, Girit adası satışları % 2 ve Kos Adası satışları da % 25 artış gösterdi.

Dergide, 2018’in ilk ayında Türkiye, Mısır ve Yunanistan’ın kazançlı çıktığı konu edilirken, İspanya paket turlarının ise % 15 zamlanmasının altı çizildi. Geçtiğimiz yılın aralık ayında, Fuerteventura satışları % 8, Las Palmas % 19 ve Tenerife satışları ise % 21 düşen İspanya, ocak ayında da kan kaybetmeye devam etti. İspanya’nın tatil bölgeleri Mayorka, Palma ve Balear Adaları’nın satışlarında yaklaşık % 25 gerileme kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya'nın tercihi antalya, Balear, Fuerteventura, FVW dergisi, Heraklion, İspanya, Las Palmas, Mallorca, Mayorka, Mısır, Palma, Traveltainment, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları