Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya ve Türkiye’den ‘Boykot Çağrısına’ Turizmcilerden Kınama

10 Mart, 2017 | 08:57

Almanya ve Türkiye’den ‘Boykot Çağrısına’ Turizmcilerden Kınama

Almanya ve Türkiye arasında yaşanan son politik gerginliğin ardında bazı Alman televizyon kanallarında ve bazı kişiler tarafından yapılan ‘Türkiye’ye gitmeme’ boykot çağrısına dün bir yenisi eklendi. Almanya’nın en önemli turizm profesörlerinden olan Prof. Karl Born, bir blog’da Türkiye’ye tatil boykotu yapılmasından yana olduğunu belirten bir yazı yayınlarken “Almanların son derece dikkatli olmaları gerektiğini ve Türkiye’de otel tesislerinin dışında başlarına neler geleceğinin hesaba katılmalarının zor olduğunu” belirtti. Boykot çağrısını ilk olarak De Linke partisinin başkanı Katja Kipping gerçekleştirmişti. TUROFED Başkanı Osman Ayık ise boykot çağrısı hakkında yaptığı açıklamada “bu gerçekleşirse turizm sektöründe çalışan doğrudan ve dolaylı kişilere büyük bir ceza kesilmiş olacağını” belirtti.

Türkiye tarafından boykot çağrılarına kınama gelirken, Alman turizmcilerde boykot çağrısına tepki gösterdiler. DER Turistik Orta Avrupa CEO’su Rene Herzog, çağrılara ‘popülizm’ yorumu yaptı ve ekledi; uluslararası diyaloğun zor zamanlarda daha çok sürdürülmesi gerekir dedi.

TUI CEO’su Fritz Joussen ise, Alman kamu televizyonu ARD’de düşüşlere rağmen bir çok alman Türkiye’de tatil yapmayı düşünüyor. Türkiye’yi tercih edip fazlasıyla memnun kaldıklarını belirten bir çok Alman olduğunu ve “tatilciler bu konuda kendi kararlarını kendi verebilirler” ifadelerini kullandı. Türkiye- Almanya politik ilişkileri gergin devam ederken, aynı zamanda ITB Berlin Turizm Fuarıda devam etmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Boykot, Türkiye,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları