Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da yüz güldürdü!

18 Ağustos, 2018 | 16:00

Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da yüz güldürdü!

Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da yüz güldürdü. Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da büyümeye devam etti. İki bin klasik ve online acente ile tur operatörlerinden elde verilen verilere göre, toplam yaz satışlarından elde edilen gelir % 5 oranında yükseldi.

Alman seyahat pazarı temmuz ayında da büyümeye devam etti. İki bin klasik ve online acente ile tur operatörlerinden elde verilen verilere göre, toplam yaz satışlarından elde edilen gelir % 5 oranında yükseldi.

Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da yüz güldürdü!

2018 sezonuna dönük toplam yaz satışlarının geçen yıla göre yüzde 13 arttığı belirtilen GfK raporunda, yaz satışlarının yüzde 78’ini gerçekleştiren klasik acentelerin gelirlerinin yüzde 8, online acentelerin gelirinin ise daha fazla oranda arttığı kaydedildi.

Temmuz ayındaki satışların üçte biri son dakikada

Temmuz ayında bu aya ilişkin yapılan satışların yüzde 13.6, eylül ayına dönük satışların ise % 15.4 oranında arttığı belirtilen GfK raporunda, ekim ayı satışlarında ise çift haneli artışlar olduğu kaydedildi. Temmuz’da yapılan satışların 3’te biri temmuz ve ağustos ayına ait son dakika, üçte biri ise eylül ve ekim ayına ait satışlarından oluşurken, kış satışlarında da artış bildirildi.

Raporda belirtildiğine göre, Almanya seyahat pazarı bu yaz sezonu henüz bitmeden geçen yılın yaz sezonunu yakaladı. Bu da 2018 yaz sezonunda güçlü bir büyüme olacağının göstergesi.

Raporda yer alan bilgilere göre, temmuz ayında kış dönemine dönük satışlar yüzde 1 oranında artış gösterdi. Temmuz ayında yapılan satışların diğer üçte birlik bölümünü ise kasım – nisan arasındaki döneme ait satışlar oluşurdu. Bu döneme dönük satışlardaki artış oranının ise yüzde 9 olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Tur Operatörleri, Almanya Seyahat Pazarı, GfK raporu, Online acente, Temmuz yüz güldürdü, Tur Operatörleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları