Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’da Oktoberfest heyecanı başladı

22 Eylül, 2014 | 10:56

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen dünyanın en büyük bira festivallerinden 181. Oktoberfest başladı.

Bu yıl 181. kez düzenlenen Oktoberfest, Münih’te kapılarını açtı. Dünyanın birçok ülkesinden turistin ilgi odağı olan ve iki hafta sürecek festivale bu sene de katılım büyük oldu.

Her sene yaklaşık altı milyon kişinin katıldığı festivalde, 2 hafta boyuca ortalama yedi milyon litre bira, 500 bin tavuk şiş ve 200 adet büyük baş hayvan eti tüketiliyor.

Organizatörler, 5 Ekim’e kadar sürecek festivale katılan turistlerin yüzde 20’sinin yurt dışından geldiğini söylerken, bira fiyatlarının yüksek olması ise dikkat çekti.

Litre fiyatının 10 euro olmasına rağmen aşırı talepten dolayı birçok çadır kapılarını erken kapatmak zorunda kaldı. En ünlü çadırların önünde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşurken, kurulan orkestra misafirlere Bavyera eyaletine ait geleneksel müzikler çaldı.

20 Eylül’de kapılarını açan festival, iki hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Almanya Münih, Almanya turu, Oktoberfest, Oktoberfest Almanya, Oktoberfest Almanya turu, Oktoberfest başladı, Oktoberfest bira, Oktoberfest bira festivali, Oktoberfest haberleri, Oktoberfest münih, Oktoberfest ne zaman, Oktoberfest turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları