Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm öğrencilerine Almanya ve İtalya’dan sertifika

16 Ocak, 2010 | 10:36

Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Avrupa Birliği projeleri Leonardo da Vinci programı hareketlilik faaliyet alanı kapsamında hazırlanan ve yürütülen “AB ülkelerinde konaklama tesisleri ve hizmet kalitesinin incelenmesi” projesi kapsamında İtalya ve Almanya’da gördüğü uygulamalı eğitim ile ilgili sertifikalarını aldı.

Almanya ve İtalya'dan sertifika Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’ün desteğiyle, 40 öğrenci ve 4 öğretmenle birlikte 13 Mayıs 2009 tarihinde İtalya ve Almanya’ya hareket eden grup, 10 Eylül 2009 tarihinde hem proje hem beceri eğitimi çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Türkiye’ye dönmüştü.

Söz konusu proje kapsamında İtalyan ve Almanya’daki çeşitli konaklama tesisleri ve mesleki eğitim kurumlarının işleyişlerini ve buralardaki farklı uygulamaları yerinde görüp inceleyen öğrenci ve öğretmenler, uygulamalara da aktif olarak katıldılar.

Proje ve beceri eğitimi sürecinde çeşitli işletmelerdeki çalışmalara katılan öğrenci ve öğretmenler, mesleki deneyim ve yabancı dil yeterliliklerini geliştirme fırsatı buldular. Aynı zamanda yurt dışında sosyal ve kültürel faaliyetlere katılarak ülkemizin ve Kuşadası’nın tanıtımına katkı sağladılar.

Bir yandan projenin sosyal ortaklarına, ilçede bulunan diğer mesleki eğitim kurumlarına, sektördeki işletmelere, belediye ve kamu kurumlarına; projenin tanıtım ve yaygınlaştırma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, bir yandan da katılımcı öğrencilere Almanya ve İtalya’daki ilgili kurumlar tarafından katılım belgesi ve uluslararası sertifika verilmesi nedeniyle Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde bir tören düzenlendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Sertifika, Almanya ve İtalya'dan sertifika, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, İtalya Sertifika, Leonardo da Vinci, Turizm Öğrencileri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
16 Ocak, 2010

Sizleri tebrik ediyorum.Sizler kisa
zamanda Turizimde aranan kisiler ol
acaksiniz.Sizlerin fikirlerinizden
Turizimde iyi adimlar atilacagindan
eminim.Kusadasinda oturan herkes Tu
rizimin icindedir.Herkesin Turizime
katkisi olmasi gerekir.Kusadasi gib
i bir yerde yasamak herkese nasip
olmaz Kusadasina gelen herzaman gel
meyi düsünmüstür.Bende Kusadali sa
yilirim cünkü kirk senenin üzerinde
Tatilimi daima Kusadasinda gecirdim
2010 Sezonu Kusadasi icin cok güzel
bir Sezon olacak.BASARILAR

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 16th, 2010 at 15:51 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları