Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’da turizm patlaması

13 Şubat, 2014 | 11:21

almanya-turizm Seyahat ülkesi Almanya turistler için gittikçe daha çekici hale geliyor. 2013 yılında Almanya’daki otellerde yaklaşık 411 milyon kişinin ağırlandığı, bunun 70 milyonunun dış ülkelerden turistler olduğu belirlendi.

Alman Turizm Merkezi’nin (DZT) yaptığı bir ankete göre, Almanya’da görülmeye değer turistik yerler sıralamasında Bavyera’daki Neuschwanstein Şatosu birinci, Rust kentindeki Europa-Park ikinci ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Anıtı olan Köln Katedrali üçüncü geldi. Berlin’in ünlü Brandenburg Kapısı ise dördüncü sırayı aldı.

Deutsche Welle’nin haberine göre, Almanya’da turizm sektörü yıllardan bu yana hep yukarıya doğru bir başarı trendi gösteriyor. Peki güneşten pek nasibini alamayan Almanya acaba Avrupa’da bir numaralı seyahat ülkesi haline mi geliyor? Gerçek şu ki, özellikle Avrupalı turistler açısından Almanya gittikçe daha fazla tercih ediliyor. Sadece İngiltere’den Almanya’ya gelen turist sayısında geçen yıl 350 binlik artış oldu. Rusya, İsviçre ve Polonya’dan gelen turist sayısında da artış gözleniyor. Avrupa İstatistik Dairesi’nin (Eurostat) verilerine göre Almanya, AB ülkeleri içinde seyahat ülkesi olarak altıncı sırayı alıyor.

ALMANYA TURU İÇİN TIKLAYIN

Avrupa’da klasik tatil ülkesi konumunda olan İspanya, yaklaşık 250 milyon geceleme sayısı ile birinciliğini koruyor. Alman Otelcilik ve Gastronomi Derneği’nin (DEHOGA) Başkanı Ingrid Hartges, DW’ye yaptığı açıklamada, özellikle bir alanın Almanya’da turizm branşındaki olumlu gelişmenin baş sorumlusu olduğunu söylüyor: “Özellikle tabii kent turizminde patlama yaşanıyor. Hamburg ve Berlin kentleri yüzde 9,4 ve 8,1’lik artışlarla kent turizminde büyük ölçüde gelişme kaydetti.”

Başkent Berlin’in zaten yıllardan bu yana dünya çapında sempati dalgasının etkisi altında olduğu belirtiliyor. Berlin’de otellerdeki geceleme sayısı 2013 yılında yüzde 8’lik artış gösterdi. Berlin, 25 milyon ziyaretçi ile kendisinden çok daha büyük metropoller olan Londra (48 milyon ziyaretçi) ile Paris’in (36 milyon ziyaretçi) hemen arkasından üçüncü sırada geliyor.

Alman Otelcilik ve Gastronomi Derneği Başkanı Ingrid Hartges, Alman kentlerinin turistler açısından çekiciliğini şu sözlerle açıklıyor: “Kısa tatil trendi göze çarpıyor. Almanya’daki bir kentte bir hafta sonu geçirmek, bir müzikale gitmek, kültürel etkinliklere katılmak, tüm bunlar artık trend!”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Almanya Turizm, Almanya Turizm Merkezi, Almanya turları, Berlin, Berlin Almanya, Brandenburg Kapısı, Brandenburg Kapısı berlin, Dünya Kültür Mirası, Köln Katedrali, UNESCO, UNESCO Dünya Kültür Mirası,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları