Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya Büyükelçiliği’nde görevli Başkonsolos bıçaklı saldırıda yaralandı

28 Aralık, 2010 | 11:03

Ankara’daki Almanya Büyükelçiliği Hukuk ve Konsolosluk Bölüm Başkanı Başkonsolos Thomas Eberhard Schultze, magandaların bıçaklı saldırısına uğradı.

Bacaklarından yaralanan ve aşırı kan kaybeden Schultze, hastaneye kaldırıldı. Başkonsolos’un durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre olay, dün saat 23.00 sıralarında Mevlana Bulvarı üzerinde gerçekleşti. İddialara göre, eşiyle beraber şehir merkezine giden Schultze’yi, içerisinde 3-4 kişinin bulunduğu başka bir araç taciz etmeye başladı. Magandaların tacizinden kurtulmak için yol üzerinde bulunan bir benzin istasyonuna giren Başkonsolos’un peşindekiler takibi bırakmadı. Araçlarından inen magandalar, bıçaklarla Başkonsolos’a saldırdı. Bacaklarından yaralanan ve damarları kesilen Schultze kanlar içinde kaldı.

İstasyon çalışanları, yakın bir yerdeki özel hastaneye giderek yardım istedi. Olay yerine gelen ambulans, Başkonsolos’u Gazi Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü. Ana damarlarından bir tanesi kesildiği için aşırı kan kaybeden ve acil olarak ameliyata alınan Schultze’nin hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi.

Yaşanan olayın hemen ardından benzin istasyonuna Ankara Emniyetine bağlı olay yeri inceleme ve cinayet büro ekipleri geldi. Burada bir süre araştırma yapan polis ekipleri, istasyonun güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Çalışanların ifadelerine de başvuran polis ekipleri, magandaları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Bir görgü tanığı, iki aracın benzin istasyonu içerisine girdiğini, plakadaki harf grubu CD olan araçtan inen şahsın “Polis imdat” diyerek bağırdığını duyduklarını söyledi. Tanık, ”Bağırışma üzerine biz dışarı çıktık. Pompaların olduğu kısımda kavga vardı. CD plakalı araçtan inen şahsı bıçakla yaraladılar. Biz de hemen arka taraftaki hastaneye koştuk. Oradan doktor geldi ve şahıs ambulansla hastaneye kaldırıldı” diye konuştu.

Olayı öğrenen elçilik görevlileri de hastaneye gelerek başkonsolos hakkında bilgi aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Büyükelçiliği, Almanya Büyükelçiliği Başkonsolos, Almanya Büyükelçiliği Thomas Eberhard Schultze, Başkonsolos Saldırı, Konsolos Bıçaklı Saldırı, Thomas Eberhard Schultze, Thomas Eberhard Schultze Bıçaklı Saldırı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları