Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’dan beyinle uçak kontrolü

30 Mayıs, 2014 | 10:12

Alman bilim insanlarının Münih Üniversitesi’nde yaptığı araştırmalar netice verdi. Bir süredir beyin yoluyla uçak kontrolü üzerine çalışan bilim insanları, sismik dalgaların yönlendirilmesi sayesinde ortaya müthiş sonuçlar çıkardı.

Ellerin ayakların kullanılmadığı, sadece dalgasal hareketlenmelerle uçağın inişinin yönetildiği uygulamalarda ‘’Brainflight’’ adlı çalışma meyvelerini vermeye başladı.

Avrupa Birliği’nin gelişim ve teknoloji adı altında finanse ettiği bu proje sayesinde, denemelerde uçakların pistin park bölgesine elektroensefalografi adı verilen sistemle uygulanan program, uçağı kullanan pilotun görüş mesafesinin olmadığı şekilde inişi gerçekleştirdi.

ALMANYA TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Bununla da kalmayıp diğer pilotunda görüş mesafesiyle beraber birkaç metre ötede piste girdiği sonuçları alındı. İlerleyen yıllarda karışımıza farklı doneler sunabilecek olan bu çalışma sayesinde, mühendisler daha güvenli bir uçuş sunmayı planlıyor.

Seyahatin bu denli arttığı çağımızda tamamen beyin kontrolü ile uçak kullanımı yapılıp yapılamayacağıysa önümüzdeki yılların popüler sorusu olacaktır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman bilim insanları, Avrupa Birliği, beyin yoluyla uçak, bilim insanları, Brainflight, Münih Üniversitesi, sismik dalgalar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları