Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanya’dan beyinle uçak kontrolü

30 Mayıs, 2014 | 10:12

Alman bilim insanlarının Münih Üniversitesi’nde yaptığı araştırmalar netice verdi. Bir süredir beyin yoluyla uçak kontrolü üzerine çalışan bilim insanları, sismik dalgaların yönlendirilmesi sayesinde ortaya müthiş sonuçlar çıkardı.

Ellerin ayakların kullanılmadığı, sadece dalgasal hareketlenmelerle uçağın inişinin yönetildiği uygulamalarda ‘’Brainflight’’ adlı çalışma meyvelerini vermeye başladı.

Avrupa Birliği’nin gelişim ve teknoloji adı altında finanse ettiği bu proje sayesinde, denemelerde uçakların pistin park bölgesine elektroensefalografi adı verilen sistemle uygulanan program, uçağı kullanan pilotun görüş mesafesinin olmadığı şekilde inişi gerçekleştirdi.

ALMANYA TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Bununla da kalmayıp diğer pilotunda görüş mesafesiyle beraber birkaç metre ötede piste girdiği sonuçları alındı. İlerleyen yıllarda karışımıza farklı doneler sunabilecek olan bu çalışma sayesinde, mühendisler daha güvenli bir uçuş sunmayı planlıyor.

Seyahatin bu denli arttığı çağımızda tamamen beyin kontrolü ile uçak kullanımı yapılıp yapılamayacağıysa önümüzdeki yılların popüler sorusu olacaktır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman bilim insanları, Avrupa Birliği, beyin yoluyla uçak, bilim insanları, Brainflight, Münih Üniversitesi, sismik dalgalar,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları