Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanların yüzde 24’ü 2018’de tatile çıkacak!

17 Ocak, 2018 | 14:49

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, ekonomik faktörlerin de etkisiyle Almanya outbound pazarı güçlü bir 2018 geçirecek. Almanlar mali olarak kendini bu yıl daha iyi durumda görüyor. Alman halkının yüzde 24’ünün tatile çıkması bekleniyor.

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, ekonomik faktörlerin de etkisiyle Almanya outbound pazarı güçlü bir 2018 geçirecek. Öte taraftan, bireysel seyahatlerin ve online satın almaların her geçen gün arttığı ülkede, acente satışları popülerliğini yitiriyor.

Pazar araştırma şirketi FUR’un Almanya seyahat pazarı ile ilgili araştırmasının sorumluluğunu yürüten Prof. Dr. Martin Lohman, uzun yıllar Almanya seyahat pazarı ile ilgili yaptığı araştırmalarla tanınıyor.

“Almanlar kendilerini daha iyi durumda görüyor”

FUR’un son araştırmasını Stuttgart’ta düzenlenen CMT Turizm Fuarında açıklayan Martin Longmann, ”2018’de Almanlar mali olarak kendini daha iyi durumda görüyor. 7 bin 500 kişi ile yapılan araştırmaya göre katılımcıların yüzde 24’ü bu yıl daha fazla tatile çıkacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 23 olarak ölçülmüştü.” açıklamasında bulundu.

Yüzde 30’luk kesim ‘Daha fazla harcayacağım’ diyor

FUR’u araştırmasına göre geçtiğimiz yıl yüzde 28 olan ‘tatilde daha fazla para harcayacağım’ diyen Almanların oranı 2018’de 2 puanlık artışla yüzde 30’a yükseldi. Buna karşın katılımcıların yüzde 13’ü bu yıl daha az tatile çıkacağını ve daha az harcayacağını beyan etti.

69 milyon tatil yapıldı!

Bu verilerin 2018 sezonunu başlangıcı için olumlu bir havanın göstergesi olduğuna işaret eden Martin Longmann, 2017 yılında 5 gün veya daha fazla gecelemeli 69 milyon tatil gerçekleştiğinin altını çizdi.

2017 yılında kısa kişisel seyahatlerin yüzde 2.5 oranında artarak 91 milyona ulaştığı belirtilen FUR’un araştırmasında, genel harcamanın ise 2 puanlık artışla 69 milyar euroya ulaştığına dikkat çekildi.

Alman turistin tercihinde büyük değişim beklenmiyor

Bu arada Almanların destinasyon tercihlerinde ise çok büyük oynama yok. Buna göre, Almanların gözünde İspanya, İtalya, Türkiye, Avusturya, Yunanistan ve Hırvatistan yüzde 30’la en iyi tatil destinasyonları olmaya devam ediyor.

Araştırma sonuçlarını açıklarken bir de uyarı yapan Longmann, ”Ancak genel fotoğrafa bakıp bireysel esneklik ve yeni olan şeylere dair isteği es geçmemeliyiz. Bu yıl Almanların yüzde 42’si hiç görmediği bir destinasyonu ziyaret etmek istiyor.
Bunların yüzde 17’si ise uzak destinasyonları görmek istiyor. Uzak destinasyonları görmek isteyenlerin oranı geçtiğimiz yıl yüzde 15 idi. Ayrıca şehir gezileri, kruvziyer ve walness seyahati için de istek artıyor.” dedi.

“Tatilimi acenteden alacağım” diyenler çoğalıyor

Martin Longman’a göre, 2018’de paket tur satışları yüzde 22 ile sabit kalırken, buna bireysel unsurların da dahil edildiği bir yüzde 11’lik kombinasyon eklenecek. Buna karşın, otel ve uçak gibi tatil unsurlarının giderek daha fazla bireysel olarak online satılması öngörülüyor.

Geçtiğimiz yıl yüzde 18 olan ‘tatilimi seyahat acentesinden alacağım’ diyenlerin oranı ise 2 puan gerileyerek yüzde 16’ya düştü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turist, Alman Turizmi, Almanların 2018 turizmi, FUR, Prof. Dr. Martin Lohman,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları