Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Almanlar deniz ve güneş, Fransızlar tarih ve kültür için geliyor

28 Aralık, 2012 | 11:39

Almanlar deniz ve güneş, Fransızlar tarih ve kültür için geliyor Türkiye’ye tatile gelen Almanlar genellikle deniz, kum ve güneş turizmini, Fransızlar ise kültür ve arkeoloji turizmini tercih ediyor.

Bu yıl 650 bin Fransız turist, 12 günlüğüne Anadolu turuna çıkarak tarihi ören yerlerini ziyaret etti. Fransızlar, Türkiye’de birinci sırada İzmir Efes, ikinci sırada Kapodokya bölgesi ve üçüncü sırada ise Antalya’yı tercih ediyor.

Bu yıl 300 bin kültür turu meraklısı Fransız’ın Antalya’da 12 günlük tatil süreleri için 20 antik kent ile değişik dönemlere ait sergilenen eserleri gördü. Fransız turistleri, diğer ülke turistlerinden ayıran en belirgin özelliğinin ise gidilen her tarihi ören yeri ziyaretinde hepsinin tek tek turist rehberlerine ‘bana böylesi bir güzel antik kenti gösterdiğin için sana minnettarım, teşekkür’ ederim sözünü sık sık tekrar etmeleri olduğu belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Fransızların başta Efes, Kapadokya bölgesinde kültür turuna çıktığını söyledi.

Son yıllarda UNESCO koruması altında olan Xanthos ve Perge’ye ilgilerinin arttığını belirten Arıcı, Fransızların kültür turları yanında doğa ve köy turlarını da sevdiğini söyledi. Arıcı, “Fransızların tatil anlayışı kültürü ve değişik medeniyetlere ait kültürel varlıkları tanımaya yönelik. Ülkemizde adeta açık hava müzesi konumunda olduğu için bizi tercih ediyorlar.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Almanlar deniz ve güneş, Almanlar deniz ve güneş tatili, Almanlar Türkiye, Fransız turistler, Fransız turistler tatil, Fransızlar, Fransızlar tarih ve kültür, Fransızlar tatil,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları