Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman turistlerin üçüncü tercihi Türkiye

18 Temmuz, 2009 | 14:10

Alman turistler Almanya Turizm Araştırması 2009 sonuçlarına göre, Alman turistlerin yurt dışı tatillerinde Türkiye 3. sıraya yükseldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan bilgilere göre, araştırma sonuçları, Almanların 2009 yılında sıcak ve uzak tatil yerleri yerine; yakın ülkelerde tatili tercih ederek, İspanya, İtalya ve Türkiye’ye yöneldiklerini gösterdi.

Araştırma, Almanların İspanya ve İtalya’dan sonra Türkiye’yi tercih ettiklerini ortaya koydu.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren BAT Geleceğin Sorunları Vakfı Müdürü Horst Opaschowksi, seyahat eden Almanların yurt dışı destinasyonlarında en çok İspanya’nın (yüzde 8.2) tercih edildiğini, bu ülkeyi sırasıyla İtalya (yüzde 5.5) ve üçüncü olarak da Türkiye’nin (yüzde 5.2) izlediğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Horst Opaschowksi, İspanya, İtalya, Sektörel Turizm Haberleri, Türkiye,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları