Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman turistlerin yeni rotası Yunanistan

10 Mart, 2016 | 08:18

Alman turistlerin yeni rotası Yunanistan Türkiye’deki güvenlik endişeleri, Alman turistlerin tatil rezervasyonlarını ertelemelerine ya da tercihlerini değiştirmelerine yol açtı.

Almanlar’ın özellikle Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Doğu Akdeniz ülkelerine rezervasyonlarda gerileme kaydedildi.

Fvw’nin haberine göre Alman turistlerin Yunanistan’daki tatil paketlerine ilgisinde artış yaşanıyor. Kos (İstanköy), Lesvos (Midilli) ve Samos (Sisam) adalarına yönelik tatil paketlerinde mülteci akınları nedeniyle düşüş yaşansa da, ülkenin diğer tatil beldelerine yönelik rezervasyonlar bu durumdan etkilenmişe benzemiyor.

EN İYİ YUNAN ADALARI YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN

TUI yetkilisi “Alman turistlerin Yunanistan’daki tatil paketleri için yaptıkları rezervasyonlarda %12 artış yaşandığını” kaydederken, Almanların özellikle de Girit ve Kerkira adalarını tercih ettiğini, öte yandan Kos, Lesvos ve Samos adalarına yönelik ilgisinin azaldığını dile getiriyor.

Küba ve Karayipler’i tercih ediyorlar

Deutsche Welle Türkçe’de yer alan haberde ise, Piyasa araştırmaları şirketi GfK’nın analizine dikkat çekerek 2016 için yaz tatili rezervasyonu sayısında önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık bir milyon kişilik azalma olduğu belirtiliyor. Özellikle Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Doğu Akdeniz’e rezervasyonlarda gerileme kaydedildiği, buna karşılık başta Küba olmak üzere Karayiplerin revaçta olduğu belirtiliyor.

Old Havana Küba

Analizde, Almanların tatil rezervasyonu için önce beklemeyi ve güvenlik durumundaki gelişmeleri gözlemlemeyi tercih ettikleri kaydediliyor. Özellikle de çocuklu ailelerin şu an tatil rezervasyonundan kaçındığına ve bekleme eğiliminde olduğuna işaret ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Alman turistler yunanistan, Küba, küba karayipler, Küba Turu, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan Turu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları