Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman turistler Türkiye’den vazgeçmiyor!

10 Ağustos, 2018 | 13:48

Alman turistler Türkiye'den vazgeçmiyor!

Alman turistler Türkiye’den vazgeçmiyor. Avrupa turizm sektörünün büyük şirketlerinden Thomas Cook Almanya, Türkiye’ye artan turizm talebinden dolayı uçuş koltuk sayısını yaz dönemi için 25 bin, sonbahar için de 6 bin artırdığını açıkladı.

Avrupa seyahat sektörünün büyük şirketlerinden Thomas Cook Almanya, Türkiye’ye artan turizm talebinden ötürü uçuş koltuk sayısını yaz dönemi için 25 bin, sonbahar için de 6 bin artırdığını belirtti.

Alman turistler Türkiye’den vazgeçmiyor

Türkiye bu yaz İspanya ve Yunanistan ile birlikte Alman turistlerin bu sene de en fazla tercih ettiği tatil destinasyonlarından biri oldu.

Thomas Cook yetkilileri, Türkiye’nin Alman turizm pazarında en çok talep edilen ülkeler arasında yer almasının nedenini ‘seçkin ürünler, hizmetler sunması ve Türklerin misafirperverliği’ olarak gösterirken, euronun da TL karşısında değer kazanmasının da bu değerin arttığına parmak bastı.

Alman ailelerin özellikle Türkiye’de tatillerini geçirmek için yoğun talepte bulunduğunu ifade eden şirket yetkilileri, gelen bu yüksek talep nedeniyle Thomas Cook’un Türkiye’ye uçuş koltuk sayısını yaz dönemi için 25 bin, sonbahar için de 6 bin koltuk artırdığını ifade ettiler.

Türkiye’ye en çok turist Rusya’dan sonra Almanya’dan

Türkiye’ye tatile gelen Alman turist sayısı 2018’in ocak-haziran döneminde geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre % 10 çoğalarak 1 milyon 560 bin 251 kişiye çıktı.

Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke konumunda Almanya, Rusya’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman tatilci, Alman Turist, Alman turizm pazarı, Rusya, Seyahat sektörü, Thomas Cook, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları