Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman turiste kapkaç güvenlik kamerasında

11 Ağustos, 2011 | 11:21

Fatih’te, Alman turist Jörg Deter’in cüzdanının birçok suçtan sabıkası bulunan S.Y. tarafından çalınması güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Güven timlerinin yakaladığı S.Y gözaltına alındı.

Almanya’da inşaat mühendisliği yapan 52 yaşındaki Deter, senelik iznini geçirmek üzere Türkiye’ye geldi. İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezmek üzere Eminönü Yeni Camii arkasında yürüyen Deter, yankesicilerin mağduru oldu. Sırtında yükü ve bel çantasıyla yürüyen Alman turistin önüne geçen zanlı, konuşma bahanesiyle Deter’e yaklaştı. Geri geri yürüyerek turistle sohbet eden ve bu sırada turistin dikkatini dağıtan zanlı, el çabukluğuyla Deter’in bel çantasının içinde bulunan cüzdanını aldı ve hızla olay yerinden ayrıldı. Birkaç saniye sonra cüzdanının çalındığını fark eden Alman turist, hırsızı kovalamaya başladı.

Kendisinin fark edildiğini anlayan zanlı ile Alman turist arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Bu sırada olay yerinde görev yapan A Bölgesi’ne bağlı güven timleri de şahsın peşine düştü. Yakalanacağını anlayan zanlı, cüzdanın içinde bulunan kimlik ve kredi kartlarını yola atarak kaçmaya devam etti. Turistin kart ve kimliğini yere attığını gören polisler, hem yoldan eşyaları topladı hem de takibe devam etti.

Şüpheli, yaşanan kovalamacanın ardından turiste ait 180 euro ve 500 TL ile birlikte yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin 18 yaşından küçük olduğu ve çok sayıda hırsızlık suçundan kaydı olduğu öğrenildi. Zanlı, bugün adliyeye sevk edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman, Alman Turist, Alman turist kapkaç, Alman Turistler, Jörg Deter, Turist Hırsız, Turist kapkaç olayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları