Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman turist, 2 kişinin kurtardı

29 Mayıs, 2010 | 18:05

Tatil için geldiği Manavgat’ta beyin kanaması sonucu ölen Alman Turist’in bağışlanan organları, 2 Türk’e hayat verdi.

Almanya’dan tatil için geldiği Antalya’nın Manavgat ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Alman turistin bağışlanan karaciğeri Malatya’da aynı anda 2 kişiye nakil edildi.

Eşiyle birlikte Antalya’nın Manavgat ilçesinde tatil yaparken beyin kanaması geçiren Alman turist 43 yaşındaki Uwe Dieter Herrmann’ın, kaldırıldığı hastanede 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşince eşi Reneta Herrmann tarafından organları bağışlanmıştı. Alman turistin kalbi, böbrekleri ve pankreası Antalya’da 4 hastaneye nakil edilirken, karaciğeri ise Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne gönderilmişti.

Turgut Özal Tıp Merkezi’nde Prof. Dr. Sezai Yılmaz başkanlığındaki karaciğer nakil ekibi Alman turistin karaciğerini ikiye bölerek aynı anda acil durumda karaciğer organı bekleyen ve Diyarbakır’dan gelen 12 yaşındaki Hüseyin Aktaş ile Elazığ’dan gelen 42 yaşındaki Ayhan Ay’a nakil edildi.

Prof. Dr. Sezai Yılmaz, karaciğer nakili yapılan 12 yaşındaki Hüseyin Aktaş için acil karaciğer bildirimde bulunduklarını ve Antalya’da beyin ölümü gerçekleşen Alman turistin karaciğerinin gönderilmesi üzerine bu hastanın kurtarıldığını söyledi.

Prof. Dr. Yılmaz, “Büyük karaciğerin küçük çocuğa takılması olanaksız. Bu nedenle zor bir iş yaptık, karaciğeri iki parçaya ayırdık. Küçük parçayı Hüseyin’e taktık. Büyük parçayı ise karaciğer bekleme listesinde bulunan Ayhan Ay adlı hastamıza nakil ettik. Her iki hastamızın da ameliyat sonrasındaki gelişimi son derece normal. Alman turistin ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu iki hastamız ve aileleri, Alman aileye teşekkürlerini iletecekler” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turist, Alman turist Alanya, Alman turist Hastane, Alman turist Hayat Kurtardı, Alman turist Öldü, İstanbul Alman Turist, Türkiye Alman Turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları