Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman pazarında yeniden yükselen Türk turizmi yüz güldürüyor

26 Temmuz, 2018 | 12:33

Alman pazarında yeniden yükselen Türk turizmi yüz güldürüyor

Alman pazarında yeniden yükselen Türk turizmi yüz güldürüyor. Alman turizm sektörünün önde gelen temsilcileri, Türkiye’nin çok önemli bir turizm destinasyonu olmaya devam ettiği ve 2015’teki rekor turist sayılarının bu yıl da yakalanabileceği görüşünde.

Almanya’da turizm sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye’nin Almanya için çok önemli bir turizm destinasyonu olduğunu ve 2015’teki rekor seviyedeki turist sayısına ulaşmanın bu yıl mümkün olabileceğini bildirdi.

Almanya, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulamasının kaldırılması sonrası, geçen hafta Türkiye’ye yönelik seyahat tavsiyesini hafiflettiğini duyurdu.

Alman pazarında yeniden yükselen Türk turizmi yüz güldürüyor

Türkiye’ye yönelik seyahat tavsiyesini hafifletmesiyle Alman turistlerin Türkiye’ye olan ilgisinin daha da artacağı ve 2015 yılındaki rekor seviyelerin 2018’de yakalanabileceği konuşulmaya başlandı.

Alman turizm sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye’nin Almanya için her zaman önemli bir turizm destinasyonu olduğunu belirtirken, 2015’teki rekor turist sayılarının bu yıl da yakalanabileceğini görüşünü paylaştı.

“Türkiye’nin geri dönüşünü görüyoruz”

Alman Seyahat Acentaları Birliği Sözcüsü Kerstin Heinen, 2015’ten bu yana Alman turist sayısındaki düşüşe rağmen, Türkiye’nin hala Alman turistlerin en gözde tatil yerlerinden biri olduğunu belirtti.

“2018’de Türkiye’nin geri dönüşünü görüyoruz.” ifadesini kullanan Heinen, yaz sezonu için yapılan rezervasyonların haftalar boyunca önemli ölçüde çoğaldığını, 2018 yaz ayına ait olan rezervasyon ve satış gelirleri iki katına çıktığını ancak 2015’deki zirve değerlerin altında kaldığını sözlerine ekledi.

OHAL’in sona ermesinin etkilerine ilişkin de açıklamalar yapan Heinen, “Hali hazırda ana sezonda bulunmamızdan dolayı Türkiye’deki olağanüstü halin sona ermesi nedeniyle rezervasyonlarda önemli artışlar beklemiyoruz.” dedi.

Türkiye, Alman turistlerin en gözde favorilerinden biri

“Türkiye, Alman turistlerin en gözde favorilerinden biri”

Almanya’nın önemli turizm şirketlerinden TUI AG Sözücüsü Susanne Stünckel de Alman turistlerin Türkiye ilgisinin devam ettiğini açıkladı.

Stünckel, “Bu yıl başından bu yana Türkiye için zaten yüksek rezervasyonlar gerçekleştirdik, OHAL’in kaldırılmasını Alman misafirlerin rezervasyon davranışını hemen etkilemez.” dedi.

Alman turistler için Türkiye’nin önemini belirten Stünckel, “Genel olarak, Türkiye bu yıl yine Alman turistlerin en gözde favorilerinden biri ve en popüler seyahat destinasyonlarının sıralamasında 3. sırada yer alıyor.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’ye Alman turist ilgisi açısından gayet iyi geçiyor”

Avrupa Türk Seyahat Acentaları Birliği (ATURSAB) Başkanı Güner Kızıl ise “2018 yılı, Türkiye’ye Alman turist ilgisi açısından gayet iyi geçiyor” derken, Türkiye’deki OHAL sürecinin sona ermesinin turizme hemen bir etkisinin olmayacağını ancak ilerleyen dönemler için olumlu etkilerinin görülebileceğini sözlerine ekledi.

Almanya’da okulların açılmasının ardından tatilcilerin ülkeye geri dönmeye başlayacağına dikkati çeken Kızıl, ”Son dönemdeki gelişmeler daha fazla daha çok harcama yapan turistin kararını etkileyecektir. 9. aydan itibaren çocuksuz tatile giden Almanlar var, okul tatilinin sona ermesi nedeniyle Almanya’ya dönenlerden sonra bu fark edilecektir.” diye konuştu.

Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig de geçen hafta cumartesi günü Alman basınına yaptığı açıklamada, Alman seyahat acentelerinin bu yılki ticari durumlarının iyi göründüğünü ve Türkiye’ye tatile giden Alman turist sayısının 2015’teki 5,6 milyon rekor ziyaretçi sayısına yaklaşmaya başladığını belirtmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Seyahat Acentaları Birliği, Alman Turist, Almanya, ATURSAB, Güner Kızıl, Kerstin Heinen, Norbert Fiebig, OHAL, Susanne Stünckel, Türk turizmi, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları