Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman Dışişleri Bakanından Türkiye Hakkında Çarpıcı Açıklama

26 Ağustos, 2017 | 11:25

Almanya´nın en yüksek tirajlı gazetesi olan „Bild Zeitung“ ile konuşan Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Berlin ile Ankara arasında süren siyasi gerginlik konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Alman „Welt“ gazetesi tarafından yayınlanan habere göre Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, kendisine yöneltilen „vatandaşlara Türkiye´de tatil yapmayı tavsiye eder miydiniz?“ sorusuna cevaben „bu kararı devlet olarak vatandaş adına veremeyiz“ dedikten sonra „insan artık vicdanı rahat olarak Türkiye´de tatil yapamaz“ dedi.

Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkiler bugünlerde özellikle „Welt“ gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel, gazeteci Meşale Tolu ve İnsan Hakları Savuncusu Peter Steudtner´in tutuklanmalarından dolayı baskı altındadır.

Alman Dışişleri Bakanı Gabriel adları anılan kişilerin serbest bırakılması konusunda ümitli değil ve: „Bunun gerçekleşme olasılığı pek yüksek değil, doğrusunu söylersek. Bu kişiler hiç bir neden olmadan tutuluyorlar,“ diye konuştuktan sonra bir de şunu ekledi: „Onların siyasi amaçlarla, Türkiye´de milliyetçiliği körüklemek için kötüye kullanıldıkları açıktır. Bu çok acı ve büyük bir haksızlık.“

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Dışişleri Bakanı, Sigmar Gabriel, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları