Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman Acentelerin Türkiye Satışları Durma Noktasında

21 Mart, 2017 | 09:40
alman acente anket

Counter Vor9’un Alman Acentelerine yaptığı anket

Alman Basının; ‘Alman Seyahat Acenteleri Türkiye Satışları Durma Noktasında’ Başlıklı Haberi

Almanya’da öncelikli seyahat acentelerine hitap eden bir online haber sitesinin yapmış olduğu ankete 800’den fazla seyahat acentesinin katıldığı ve sonucunun da Türkiye destinasyonu için umut dolu olmadığını açıkladı. Anket sonuçlarına göre ankete katılan seyahat acentelerinin %75 ‘i Türkiye destinasyonunu satmayıp ancak müşteri kendi talep ettiğinde satış yaptıklarını gösteriyor.

Almanların Düşüncesi; “Türkiye’yi Satmak Anlamsız”

Ankete katılan Alman seyahat acentelerinin bir çoğu, müşterilerine Türkiye’yi satmanın “anlamsız” olduğunu düşünüyor. Türkiye ile Almanya arasında her gün daha fazla şiddetlenen siyasi gerginlik ve bazı Türk siyasetçilerin yapmış olduğu demeçlerle Almanlara “Nazi” gibi sert terimlerin kullanılması, insanlara “Türkiye’deki tatilde benimde başıma birşey gelebilir” endişesini uyandırdı.

Somut Sayılar İle Anket Sonucu;

Somut Sayılar ile anket sonucu ise, ankete katılan seyahat acentelerinin %83’ü (Türkiye’de geçen seneki kayıp yıl ile) bir önceki yıldan talepte belirgin bir düşüş olduğunu kaydediyor. Ancak %9’u talepte düşük bir düşüş olduğunu görüyor. Düşüşler bazı acentelerde %50 ila %80 arasında ve bazılarında ise Türkiye artık hiç satılmıyor. Seyahat acenteleri, son dakika satış gibi bir ümit olmadığını düşündükleri de belirtildi. “Counter Vor9” sitesinin yaptığı anket de katılan acentelerin %4’ü uygun fiyatlar ile son dakika satışlarını gerçekleştirebileceğine inanıyor. Acentelerin %25’i siyasi gerginlik ortadan kalkarsa durumun iyiye gideceğini düşünüyor. Ama, buna karşın %58’i müşterilerin artık siyasi nedenlerden dolayı artık Türkiye’de tatil yapmayacağını belirtiyor. Counter Vor9’a göre bu durum hiç bir zaman görülmemiş bir sonuç.

Müşterilerin tercihleri buyken seyahat acenteleri yetkilileri Türkiye’de tatil yapmak İster mi?

Seyahat acentelerine sorulan ” Müşterilerin tercihleri ortadayken seyahat acenteleri yetkilileri Türkiye’de tatil yapmak ister mi?” sorusuna cevap olarak; “HAYIR”; Acente çalışanlarının %50’si bu yıl “kesinlikle” Türkiye’de tatil yapmayacağını belirtiyor, %25’i ” Büyük Olasılıkla” Türkiye’de tatil yapmayacağını belirtiyor.

Bu kesin tavrın, seyahat acenteleri çalışanlarının büyük çoğunluğu bu tavrın Türkiye’deki tatil bölgelerinde çalışıp yaşayan insanlara yapacağı etkilere üzülüyor, fakat bir çoğunun düşüncesi şu anki Türk Hükümetine parası ile destek vermemekte hem fikir. Counter Vor9’a göre, bu durumun oluşmasında bazı Türk Politikacıların uyguladığı saldırgan tavrın olduğu kesin.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, anket, Counter Vor9, Kriz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları