Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alibaba’nın yapay zekalı ilk oteli FlyZoo Hotel Çin’de açıldı!

19 Aralık, 2018 | 18:18

Alibaba'nın yapay zekalı ilk oteli FlyZoo Hotel Çin'de açıldı!

Alibaba’nın yapay zekalı ilk oteli FlyZoo Hotel Çin’de açıldı. İnternet devi Alibaba, check-in, ışık kontrolü ve oda servisi gibi bir dizi hizmet prosedürünü otomatikleştirerek yapay zekâ ile donatılmış ilk otelini Çin’de hizmete soktu.

Dünyanın en önemli internet sitelerinden olan Alibaba, check-in, ışık kontrolü ve oda servisi gibi bir dizi hizmet prosedürünü otomatikleştirerek yapay zekâ (AI) ile donatılmış ilk otelini Çin’de müşterilerinin hizmetine sundu.

Alibaba’nın yapay zekalı ilk oteli FlyZoo Hotel Çin’de açıldı

Çin’in Zhejiang eyaletinin başkenti Hangzhou’da faaliyete geçen FlyZoo Hotel’de konukların yalnızca yüz tarama sistemiyle otele girişleri yapılmakta. Yüz taraması sistemi, müşterilerin, otel hizmetlerine erişmek için yüzlerini bir çeşit anahtar kart olarak kullanmalarına olanak sağlıyor.

Konuklar odadaki ışıkları, televizyonu ve perdeleri, Alibaba’nın sesle çalışan dijital asistanı aracılığıyla kontrol ederken, robotlar yemek, kokteyl ve kahve servis etmek için kullanılıyor.

WTS kalitesi ile Uzak Doğu Turları sizi bekliyor!

FlyZoo Hotel’de rezervasyonlar ve check-in işlemleri bir uygulama aracılığıyla mobil cihazlarda birkaç saniyede gerçekleştiriliyor.

Alibaba’nın yapay zekalı ilk oteli FlyZoo Hotel’in CEO’su Wang Qun, “AI tabanlı çözümler, müşterilerin zamandan tasarruf etmesine ve otel çalışanlarının tekrar eden gereksiz işlerden kurtulmasına yardımcı olabilir. Oteller için ‘akıllı beyinler’ yaratmak istiyoruz. Gelecekte, otellerimizi daha akıllı ve daha otomatik hale getirmeye ve tüketiciler için daha özelleştirilmiş deneyimler oluşturmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
alibaba otel, Çin, FlyZoo Hotel, FlyZoo Hotel’in CEO'su, Hangzhou, İnternet devi, Wang Qun, Yapay zekalı otel, Zhejiang,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları