Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aliağa’nın Kültür Birikimi: Nadir Nadi Kütüphanesi

29 Temmuz, 2013 | 12:49

Aliağa Aliağa Belediyesi’nin 1991 yılından bu yana sosyal ve kültürel hizmetlerinde önemli bir yer tutan Nadir Nadi Kütüphanesi yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

İki yıldan bu yana Hükümet Caddesi’ndeki Ziraat Bankası yanında kiralık bir yerde hizmet veren kütüphane, İstiklal Caddesi, No:71 adresindeki daha önce SGK Hizmet Merkezi’nin bulunduğu yere taşındı. Kütüphanenin iç mekân düzenlemelerinin ardından kitapların raflara sistematik olarak sıralanması çalışması da tamamlandı.

7’DEN 70’E HER YAŞTAN OKUYUCU

Nadir Nadi Kütüphanesi bugünlerde kitap okumayı seven kitap dostlarının uğrak yeri oluyor. Anne adaylarından, ev hanımlarına, çalışanlardan öğrencilere, 7’den 70’e her yaştan okuyucu Aliağa’da bulunan bu hazinenin kapılarını aralıyor. Aliağa Belediyesi Kütüphane Sorumlusu Hilal Yaşar, “Kütüphanede kayıtlı yaklaşık 12 bin kitap bulunuyor. Memleketin geleceği için hizmet etmeye çalışan Kütüphanemizin faaliyetlerine Belediyemiz de destek sağlıyor. Yeni kitapları takip ederek kütüphanemize kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

TARİHE TANIKLIK EDEN BİNLERCE KİTAP

Açıldığı 1991yılından bu yana binlerce okuyucuya hizmet veren ve birçok dünya ülkesinde uygulanan Dewey On’lu (kitap konu sınıflama) sistemi tekniğine göre düzenlenerek okuyuculara hizmet veren kütüphanenin 11 bin üyesi bulunuyor. Tarihe tanıklık eden eski ve güncel 12 bin kitabın bulunduğu Kütüphanenin kitap zenginliği yeni yayınlarla hızla artıyor. Kütüphane, akademik okuma ve araştırmalara da imkân tanıyor.

BAŞKAN OĞUZ: “KÜLTÜR’Ü GENÇ KUŞAKLARA TAŞIYORUZ”

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, kütüphanelerin kültürü genç kuşaklara taşıyan bilgi merkezleri olduğunu söyleyerek, “Nadir Nadi Kütüphanemiz, 22 yıldır bu kentte kültürel birikimi genç kuşaklarla buluşturuyor. Okuyan, araştıran, sorgulayan bir gençlik için kütüphanelerimizin sayısı artmalı. Kütüphanemiz yeni yerinde daha çok okuyucuya ulaşıyor. Aliağa’mızın en zengin bilgi kaynağını halkımızın ayağına getirdik.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aliağa belediye Başkanı, Aliağa belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Aliağa Nadir Nadi Kütüphanesi, İzmir Nadir Nadi Kütüphanesi, Kütüphane, Nadir Nadi, Nadir Nadi Kütüphanesi, Nadir Nadi Kütüphanesi yeni yeri, Ömer Turgut Oğuz,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları