Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aliağa Belediyesinin Çarşı projesine esnaftan destek

26 Temmuz, 2013 | 11:59
Aliağa Belediyesi Projesi-Eski hali,Yeni hali

Aliağa Belediyesi Projesi-Eski hali,Yeni hali

İzmir’in Aliağa ilçesindeki İzmir Caddesi’nin trafiğe kapatılarak yayalaştırılmasına yönelik Aliağa Belediyesi ve Aliağa esnaf Sanatkârlar Odası işbirliğinde hazırlanan Projeye esnaftan tam destek geldi.

Cadde esnafı ve vatandaşların değerlendirmesine açılan proje için yapılan 2. Toplantıda caddenin yayalaştırılarak düzenlenmesine esnaf tam destek verdi. Toplantıda konuşan Aliağa belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “sizin karar vermediğiniz hiç bir şey olmayacak. Projeye desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

İZMİR CADDESİ ESNAFI, PROJEYİ DEĞERLENDİRDİ

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliğiyle ilçe merkezinde bulunan İzmir Caddesi’nin altyapı ve peyzaj düzenlemelerini içeren bir proje ile trafiğe kapatılarak yayalaştırılması ve alışveriş yapılabilecek bir çarşı haline getirilmesini amaçlayan “İzmir Caddesi Çarşı Projesi”nde son sözü esnaf söyledi.

Aliağa Belediyesi, geçtiğimiz ay hazırlanan taslak projeyi esnafın görüşüne açmış, yapılan toplantıda alınan görüşlerle projenin geliştirilmesine karar verilmişti.

BAŞKAN OĞUZ, CADDE ESNAFIYLA BULUŞTU

Proje, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen 2. Değerlendirme Toplantısı’nda yeniden masaya yatırıldı. Aliağa Belediyesi Başkanı Ömer Turgut Oğuz ve Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, projenin ayrıntılarını paylaşmak üzere çarşı esnafıyla yeniden bir araya geldi. Proje ile ilgili görselleri slâyt gösterisi ile esnafın görüşüne sunan Esnaf Odası Başkanı Ekren proje detaylarını esnaf ile paylaşıp öneri ve düşünceleri aldı.

PROJE, BELEDİYE MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK

Toplantı sonunda esnafın oybirliği ile Cadde’yi yayalaştıracak projenin yapılmasına karar verildi. Proje ile ilgili Aliağa Belediye Meclisi Esnaf Komisyonu’ndan gelecek olan ayrıntılı rapor Ağustos ayı başında gerçekleştirilecek olan Aliağa Belediyesi Meclis toplantısında gündeme gelecek. Meclisin karar vermesi halinde projenin teknik hazırlıkları başlatılacak.

TEKNİK HAZIRLIKLAR TAMAMLANDIKTAN SONRA MECLİS GÜNDEMİNE GETİRİLECEK

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, proje ile Aliağa’nın ticari yaşamının canlanacağını ve kentin modern bir çarşıya kavuşacağını vurguladı. Esnafa “Bu projeyi siz istediniz, bizde gündeme getirdik” diye seslenen Ekren, “Projeyle Ailelerin çocukları ile birlikte daha rahat alış veriş yapmaları mümkün olacak. Aliağa, şık bir Alışveriş caddesi kazanacak” dedi.

BAŞKAN OĞUZ: ESNAFIN HALİNİ EN İYİ BEN ANLARIM

Aliağa belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz da esnafa projeye desteği için teşekkür ederek, “Ben yaşamım boyunca esnaflık yaptım. Ne yaşadığınızı çok iyi biliyorum. Buradaki esnafın halini en iyi ben anlarım, size zarar getirecek hiçbir şey yapmam. Sizin karar vermediğiniz hiç bir şey olmayacak. Beğenirseniz olacak, beğenmezseniz olmayacak. Aliağa’nın güzel bir alışveriş çarşısı oluşacak. Projeye desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Proje ile İzmir Caddesi araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılacak. Projeye göre İzmir Caddesi’ne vatandaşın isteği doğrultusunda sadece acil durumlarda ve esnafın ürün ihtiyaçlarını karşılamak için araç girebilecek. Proje kapsamında ağaçlandırma, oturma bankları, modern ışıklandırma, tretuvar, alt ve üst yapı çalışmaları yapılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aliağa belediye Başkanı, Aliağa belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Aliağa Belediyesi, Aliağa Belediyesi Çarşı projesi, Aliağa Belediyesi yayalaştırma projesi, Aliağa Çarşı projesi, Aliağa CHP, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası, CHP, İzmir, İzmir Aliağa, İzmir Aliağa Belediyesi, İzmir haberleri, Ömer Turgut Oğuz,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları