Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ali & Nino filminin İstanbul çekimleri başladı

29 Nisan, 2015 | 07:15

Aynı adlı romandan uyarlanan “Ali & Nino” filminin Azerbaycan’dan sonra iki hafta sürecek İstanbul çekimleri başladı.

Adam Bakri ve Maria Valverde’nin başrollerini paylaştığı, aynı adlı romandan uyarlanan “Ali & Nino” filminin Azerbaycan’da 8 hafta süren çekimlerinin ardından iki hafta sürecek İstanbul çekimleri de başladı. Kurban Said’e ait epik aşk hikayesi Ali & Nino, 20. Yüzyıl edebiyatının en orijinal eserlerinden biridir. 1937’deki ilk basımından itibaren, başarılı roman dünya çapında 33 dile çevrilmiş ve yaklaşık 100 kez yeniden basılmıştır.

Aynı adla beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini BAFTA ödüllü Asif Kapadia yapıyor, senaryosu ise Oscar ödüllü Christopher Hampton tarafından yazıldı. Filmin yapımcılığını Kris Thykier , yürütücü yapımcılığını ise Leyla Aliyeva üstlendi.

Adam Bakri ve María Valverde filme adını veren yıldızları barışamayan aşıkları canlandırıyor. Halit Ergenç, Mandy Patinkin, Connie Nielsen, Riccardo Scamarcio , Homayoun Ershadi , Fakhraddin Manafov , Assaad Bouab , Numan Acar ve Ekin Koç gibi isimlerin de yer aldığı filmin uluslararası bir oyuncu kadrosu var.

Filmin konusu

Ali Khan ve Nino Kipiani Bakü’de yaşarlar, Azerbaycan’ın petrol zengini kozmopolit başkenti 20. Yüzyılın başında farklı kültürler için bir kaynaşma noktasıydı. Ali, savaşçı atalarının çöl aşkını taşıyan Müslüman bir genç, Nino ise sofistike Avrupa kültürüne sahip Hıristiyan Gürcü bir kızdır. Birbirlerine çocukluktan beri aşıklardır ve Ali kültürel farklılıklarına ragmen Nino ile evlenmeye kararlıdır, ama aşmaları gereken tek engel farklı dinlerden gelmeleri ve ailelerinin rızası değildir. 1. Dünya Savaşı patlak verir ve Bakü’deki petrol Rusya’nın gücü ele geçirmek için odağı haline gelir. Savaş ilerledikçe ve yönerim el değiştirince, Ali ve Nino kendilerini Azerbaycan’ın bağımsızlık savaşı içerisinde bulurlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adam Bakri, Ali & Nino, Ali & Nino azerbaycan, Ali & Nino filmi, Ali Khan, Asif Kapadia, Bakü, Bakü azerbaycan, Halit Ergenç, Halit Ergenç azerbaycan, Halit Ergenç dizileri, Halit Ergenç filmleri, Maria Valverde, Nino Kipiani,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları