Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya’ya gelen Belçikalı turist çifte 1 milyonuncu yolcu sürprizi!

29 Eylül, 2018 | 16:41

Alanya'ya gelen Belçikalı turist çifte 1 milyonuncu yolcu sürprizi!

Alanya’ya gelen Belçikalı turist çifte 1 milyonuncu yolcu sürprizi. Gazipaşa Alanya Havalimanı, sezon başında koyduğu 1 milyon yolcu hedefine Belçikalı bir çift ile ulaştı.

Gazipaşa Alanya Havalimanı, sezon başında koyduğu 1 milyon yolcu hedefine Belçikalı bir çift ile ulaştı. Türkiye’nin ilk ve tek viyadüklü havalimanı olma özelliğine sahip Alanya Havalimanı’na Hollanda’nın Transavia Havayolları’na ait uçakla 12.20 gibi gelen Belçikalı turist çift, hiçbir şeyden habersiz pasaport kontrolü için gişe gitti.

Alanya’ya gelen Belçikalı turist çifte 1 milyonuncu yolcu sürprizi!

Belçikalı Eyer Christine Mathilde ve De Bruyn Wim çifti pasaport kontrolünün ardından gişeden çıktığında karşısında havalimanı yetkililerini buldu. 1 milyonuncu yolcu olduğunu öğrenen çift ne diyeceğini bilemedi.

Tören için hazırlanan standa çağrılan çift büyük sürpriz yaşarken, Gazipaşa Belediyesi ve Havalimanı yönetimi de kendi çeşitli hediyeler takdim etti. Belçikalı çifte konaklama tesisleri ve turizmciler de bedava tatil ve hediye çeki hediye etti.

“Çok şaşırdık ve çok mutluyuz”

Yaşadıkları bu sürpriz karşısında ne diyeceklerini bilemeyen Belçikalı çift, “Uçaktan indiğimizde bir hazırlık olduğunu hissettik ama bunun bizimle ilgili olabileceğini düşünmedik. 1 milyonuncu yolcu olduğumuzu öğrendiğimizde ne diyeceğimizi bilemedik.

Çok şaşırdık ve çok mutluyuz. Türkiye’ye daha önce 4-5 kez geldik ama Alanya’ya ilk kez geliyoruz. Her geldiğimizde Türkiye’den çok memnun ayrılıyoruz. Bu da çok farklı bir deneyim ve heyecan oldu bizim için. Herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Temennimiz bu kutlamayı 2 milyoncu yolcuda yapmak

“Temennimiz bu kutlamayı 2 milyoncu yolcuda yapmak”

Havalimanı Koordinatörü Cengiz Aşıklı da bu yıl hedeflerinin 1 milyon yolcu olduğunu belirterek, “Gazipaşa tarihi bir güne şahitlik ediyor. Bu rakam bugüne kadar havalimanımızın ulaştığı en büyük rakam. Temennimiz bu kutlamayı 2 milyoncu yolcuda yapmak” dedi.

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik törende yaptığı konuşmada, “Bu havalimanı bugün 1 milyonu aşkın yolcuya ev sahipliği yaptı. Geçmişte yaşadığımız uçak krizinden önce havalimanımız 750 binleri görmüştü ancak krizden sonra bu rakamlar düştü. Özellikle bu yıl yolcu sayımız bu sene kendi rekorunu kırarak 1 milyon yolcuya ulaştı. Tabii ki hedefimiz bu değil. Gelecek sezon hedefimiz 2 milyon yolcu. İnşallah bunu da başaracağız.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belçikalı turist çift, Cengiz Aşıklı, De Bruyn Wim, Eyer Christine Mathilde, Gazipaşa Belediye Başkanı, Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Havalimanı Koordinatörü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları